Zástupci společnosti Hravý architekt a Czech Architecture Week se v Paříži sešli s představiteli UNESCO

Zástupci společnosti Hravý architekt, Czech Architecture Week a UNESCO  v pátek 24. března v Paříži uzavřeli dohodu týkající se mimo jiné organizace mezinárodní výstavy dětských prací s názvem Baroko očima dětí. Výstava se na půdě UNESCO uskuteční v termínu od 23. do 30. srpna 2017.

Francesco Bandarin, zvláštní poradce generální ředitelky UNESCO pro kulturu, dohodu vítá. „Velmi mě těší, že mohu oznámit, že i v letošním roce bude pokračovat spolupráce, kterou UNESCO a  Czech Architecture Week navázali již před léty.“

Konání velké mezinárodní výstavy, která má na jednom místě ukázat, jak vnímají barokní minulost své země nejenom děti z České republiky, ale i celého světa, tak už nic nebrání. „Jsme rádi, že se nám opět podařilo dojednat dohodu s UNESCO. Po loňské úspěšné výstavě Památky mé země se tak do prostor výstavních sálů v hlavní budově UNESCO v Paříži vracíme s novou výstavou, tentokrát na téma baroko,“ říká Petr Ivanov, ředitel společnosti Czech Architecture Week a předseda neziskové organizace Hravý architekt, a zároveň doplňuje, že výstava je součástí mezinárodního projektu Hraví stavitelé chrámů, který pro letošní rok organizuje spolek Hravý architekt a jehož spoluorganizátorem je i  společnost Czech Architecture Week.

První forma spolupráce se objevila už v roce 2013, od té doby ušly obě české společnosti v oblasti propagace mezinárodního kulturního dědictví pořádný kus cesty. „Jsme jediným komerčním subjektem, který v České republice spolupracuje s mezinárodní organizací OSN pro vzdělávání, vědu a kulturu, a nesmírně si toho vážíme,“ doplňuje Petr Ivanov a doufá, že i letošní ročník nejenom výstavy, ale i projektu bude stejně úspěšný, jako byly ty předchozí.

Zdroj: TS Praha, 29.3. 2017