Výstava Architektura pro korunu v Paříži

Festival architektury a urbanismu „Architecture Week Prague“, mezinárodní platforma pro dialog, vzdělávání a informovanost v oblasti architektonického dědictví a urbanistických záležitostí, pořádá ve svém 10. ročníku výstavu Heritage of my homeland, podtitul „Heritage with child eyes“ „Ve spolupráci s Centrem světového dědictví UNESCO. Výstava se koná poprvé v sídle UNESCO v Paříži v rámci partnerství mezi oběma institucemi v loňském roce v důsledku dlouhodobé spolupráce.
Výstava představuje památky České republiky zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO a výběr dalších památek, zejména těch, které jsou na orientačním seznamu pro budoucí potenciální zápis do Seznamu světového dědictví UNESCO, prezentovaných ve formě modelů a artefaktů. Jedná se ve skutečnosti o převod části výstavy „Dědictví mého regionu“, pořádané Pražským festivalem architektury Týden v roce 2015 na Pražském hradě, který se snažil představit pouze zlomek kulturního bohatství České republiky, výčet přes 40 000 nemovitých kulturních památek.

Představen je také mezinárodní vzdělávací umělecko-architektonický projekt „Hravý architekt“, který je v roce 2016 již čtvrtým rokem. Výstava zobrazuje výsledky projektu, ve kterém jsou prostřednictvím dětských kreseb a obrazů prezentovány důležité památky a zajímavosti mnoha měst v České republice. Výstava se skládá z originálních obrazů namalovaných dětmi na téma „dědictví mého regionu a mé země“.
Výstava také nabízí další práce městských dětí v České republice a díla z mezinárodní části projektu Hravý architekt, který v roce 2015 zahrnoval 26 škol v 18 zemích po celém světě, odrážející architektonické dědictví, například z Peru, Brazílie , Itálie, Izrael atd.

„Hravý architekt“ je projekt, který bychom spolu s UNESCO chtěli rozvíjet, šířit a prezentovat po celém světě prostřednictvím putovních výstav dětských prací. Velké poděkování patří kromě zúčastněných měst, městských částí a zahraničních architektů ministerstvu kultury za jejich podporu v tomto projektu, bez kterého by to nebylo možné realizovat.