Přeměna střední školy v Nizza Millefonti, Turín, Itálie

Stávající budova školy, postavená v 60. letech 20. století v okrese Nizza Millefonti mezi bývalou průmyslovou oblastí Lingotto a řekou Po v jihovýchodní části Turína, byla rozšířena a funkčně přeměněna. Nové vzdělávací potřeby, ve kterých se škola stává nedílnou součástí komunity a spojuje se s městskou strukturou, představují pro italskou školu budoucnost vzdělávání a architektury.

 

 

Fermi škola, střední škola, se otevírá do městské sféry reorganizací vstupů a vnějších prostorů. Zadní část stávající budovy se stává velkým novým hlavním vchodem. V přízemí je rozšíření veřejného prostoru: integrace řady služeb otevřených všem, jako je tělocvična, knihovna, auditorium a kavárna.

 

 

Kancelář BDR funguje především přidáním: nová ocelová konstrukce vytváří obydlenou obálku, kde terasy jsou nedílnou součástí výukového programu, zahrnuje nové spojovací prostory a funguje jako pasivní štít. Modularita nového rámu je páteří , která je doplněna kovovou sítí, která zdůrazňuje vizuální propustnost a vztah s vnější stranou. Schéma kompozice rámu se opakuje také ve staré budově, jejíž fasády jsou ošetřeny vícezrnnou omítkou vytvářející variace hloubky.

 

 

Fasády nové přední strany a fasády směřující do nádvoří obsahují velká okna, která zlepšují vztah mezi různými objemy a venkovními prostory, čímž původnímu rozložení přináší nový význam. Přízemí je řešeno jako občanské centrum, kde se v atriu shromažďují různé funkce, přímo spojené se zahradou a dvěma vchody. Síň se táhne do horních pater díky svislému prvku, schodišti, které evokuje vnější architektonický jazyk.