Udržitelný svět

 

Mezinárodní festival architektury a urbanismu Architecture Week Prague 2020 s hrdostí představuje Udržitelný svět, multimediální výstavu, která má ukázat, jak může současná architektura a design proaktivně pomoci dosáhnout globálních cílů udržitelnosti. Toho je dosaženo získáním informací o stavu několika globálních ukazatelů, jako je distribuce potravin, zdraví, vzdělávání, vodní hospodářství, čistá energie, technologie, udržitelná města, změna klimatu, oceány a přírodní prostředí, a jejich propojení s příslušnými architektonickými projekty.

Udržitelný svět představuje rozmanité designy od studií a architektů ze všech koutů světa a vysvětluje, jak byly koncipovány jako udržitelné a pozitivně ovlivňují jejich životní prostředí. Mezinárodní výstava se skládá z videí, obrázků a informací o architektonických projektech v rámci každého z cílů udržitelného rozvoje, jejichž cílem je inspirovat a vzdělávat veřejnost v konkrétních akcích, které může každý podniknout k dosažení udržitelnosti v našich městech, komunitách a sousedstvích.

 

              

 

Pozvali jsme několik nejpokrokovějších architektonických postupů na světě, aby se podělili o své nejnovější a nejinovativnější projekty, inspirované a informované hodnotami udržitelnosti, jako způsob, jak zahájit dialog mezi veřejností, úředníky a architekty kolem stavby, jedné z nejkreativnější podniky lidstva, ale také jeden z nejvíce zdaňujících životní prostředí. Tyto projekty můžete prozkoumat a objevit ve výstavní síni Mánes v Praze a také online zde, jako způsob, jak prolomit bariéry a omezení daná současnou globální situací. Je ctí představit Architecture Week:

 

 Çukurova Regional Airport Complex +One Tower SCION Timber Research Institute RePlant - Waste-to-energy plant concept Vertical farming complex House in Gaüsses Walloon Branch of Reproduction Forestry Materials Ayb Middle School Glasir - Modular vertical urban farms Shenzhen Bay Culture Park Fuerteventura Biosphere Reserve Headquarters Superfarm Vertical Farm Floridsdorf Clinic - Vienna North Hospital Natura Garden, La Mexicana Park and Xochimilco Ecological Park Vertical Forest Milano Nong Fab LNG Terminal Makoko Floating School Early Learning Village