Výstava Světlo v architektuře

Světlo v architektuře 2011

Ve dnech od 10. do 13. března 2011 proběhla ve výstavní síni Mánes v Praze specializovaná výběrová výstava svítidel, designu a příslušenství Světlo v architektuře 2011. Organizátorem výstavy Světlo v architektuře byla společnost Czech Architecture Week s.r.o., která pořádá každoročně v Praze a Ostravě festivaly architektury a urbanismu Architecture Week (www.architectureweek.cz) a má bohaté zkušenosti s pořádáním výběrových akcí podobného charakteru jak v České republice, tak v zahraničí.

Výstava Světlo v architektuře byla určena především odborné veřejnosti – architektům, projektantům, stavebním inženýrům a developerům. V letošním roce měli příležitost výstavu shlédnout i návštěvníci z řad laické veřejnosti – sobota a neděle byla určena jim.  Výstavu navštívilo 1789 návštěvníků a 54 akreditovaných novinářů.

Světla v architektuře se zúčastnilo celkem 54 vystavovatelů – 33 z oboru svítidel a osvětlení,
3 vysoké a odborné školy a 19 společností, zabývající se designem nábytku a vybavením interiérů.

V rámci výstavy se opět zopakoval rovněž projekt Design Zone, na němž se prezentovaly jednotlivé světelné objekty a svítidla s mimořádným designem, nebo svítidla, která ještě nejsou sériově vyráběna.

Na výstavě se opět představily také studentské práce středních a vysokých škol (SUPŠ Kamenický Šenov, VŠVU v Bratislave, ateliér Produkt design profesora Františka Buriana, koncepce expozice: Sylvia Jokelová  a VŠUP Praha, její expozice vznikla pod vedením rektora Jindřicha Smetany a profesora Jiřího Pelcla, byla prezentována ve spolupráci s Czechdesign.cz), které vnesly mezi špičkové expozice renomovaných společností nezvyklost, hravost a kreativitu, založenou na mladém a neotřelém pohledu na design svítidel a osvětlovacích těles. Společnost Czech Architecture Week tradičně podporuje studentskou tvorbu jak finančně, tak organizačně.