Z doby covidové do zelené architektury

Krásný červnový den v pražských ulicích, všechno květe, roste a upíná se ke slunci. A Vy svobodně, radostně a bez omezení jdete na výstavu o budoucnosti zelené Prahy.

Pravděpodobně tak bude vypadat atmosféra provázející vaši cestu na výstavu Udržitelná Praha, která proběhne v termínu od 10.6. do 30.6. ve Výstavní síni Mánes v Praze 1. Zda u toho budou zpívat ptáci víc nebo méně už pořadatelé výstavy predikovat nedokáží, jisté ale je, že vám nabídnou zážitek, který vás mile a v mnohém překvapí. Přírodou. Nejenom, samozřejmě.

Pokud do přírody příliš nechodíte, pak vaše první pocity budou, že jste zabloudili na pomezí botanické zahrady a lesní vegetace, ve všech barvách a vůních k tomu náležejících. Vše živé, harmonické, včetně brouků chcete-li. Cílem ale není imitace lesních porostů či rozkvetlých savan na našem území, ale exposé výstavy věnované zelené architektuře. Výstava si klade ambiciózní cíl ukázat problematiku i prostředky, kterými lze dosáhnout udržitelného rozvoje Prahy a jejích městských částí, ale ukáže i projekty známých architektonických kanceláří. Architektura v tomto ohledu sehrává a bude sehrávat klíčovou roli dotýkající se každého aspektu života ve městě.

Přirozeně jsme neopomněli ani projekt Hravý architekt, do kterého se po dlouhé covidové době opět zapojí děti z mnoha škol.

Základem je poměrně jednoduchá myšlenka – vnést více přírody do života našeho hlavního města. Pořadatelé se zaměřují na veškeré projekty vnášející do Prahy více zelených ploch, více zelené architektury a více inspirativní invence pomáhající rozvoji přírody a zachování přírodních zdrojů v hlavním městě. Reprezentují je ukázky reálných řešení, která se stanou součástí života Pražanů.

Přijďte. Příroda čeká. Vstup je pro všechny zdarma.