V Dobříši začala oprava Komenského náměstí za 34 milionů korun

Dobříš – V Dobříši na Příbramsku začala oprava Komenského náměstí. Na ploše nynějšího parkoviště vznikne klidová oblast pro setkávání, trhy a kulturní akce. Práce vyjdou na 34 milionů korun a podle původních plánů mají být hotové do podzimu. Bude ale záležet na stavu sítí, které nyní dělníci odkrývají. Reálnější termín dokončení je do zimy, řekl ČTK starosta Pavel Svoboda (Pro Dobříš).

Náměstí bude mít nový povrch a zeleň, vrátí se na něj také památník obětem první světové války, který na něm stával. Součástí úprav bude i osazení nového osvětlení a vybudování rozvodů pro regionální trhy a koncerty. „Začíná to tím, že se tam odstraňují povrchy, protože tam byla kombinace trocha dlažby, asfalt, někde hlína a stromy. Stromy už jsou pokácené a teď se kope do hloubky,“ uvedl Svoboda.

Komenského náměstí bylo dosud jedním z nejfrekventovanějších míst v Dobříši, to by mělo být již minulostí. „Mělo by to být klidné místo, takže tam bude kašna se zákoutím, kde by mohly třeba sedět maminky s dětmi. Protože je to uprostřed města, chceme to používat pro všechny možné kulturní akce, pro trhy, které tady děláme. Mělo by to být opravdu takové srdce města,“ dodal starosta.