Stacked Cabin od Johnsen Schmaling Architects

Napjatý rozpočet vyžadoval přísně jednoduchou strukturu. Aby se minimalizoval půdorys budovy a využil se sklon pozemku, horizontálně uspořádané komponenty tradičního komplexu kabin – obvykle otevřený altán s komunálním obytným prostorem, venkovním nábytkem a volně stojícím panelem nástrojů – byly vertikálně překonfigurovány a naskládány na sebe.
Ve spodní úrovni, vytesané do kopce a přístupné z mýtiny, je umístěna malá dílna, úložiště vybavení a umývárna, která poskytuje infrastrukturní základnu pro obytné místnosti nad ní. Dřevěné roštové vstupní dveře se otevírají do schodů, které vedou do otevřené obytné haly, soustředěné kolem kamen na dřevo a lemované jednoduchou kuchyní a párem malých otevřených ložnic.
Záclony od podlahy ke stropu na obou koncích obytné haly lze  zatahovat, jejich zvlněná tkanina a jemná textura dodávají smyslnou dimenzi do ostré vnitřní palety. V závislosti na jejich uspořádání mohou záclony poskytovat soukromí pro ložnice, otevírat je do hlavního obývacího prostoru, nebo oddělit kuchyň. Velkoplošné výsuvné otvory po stranách obytné haly nabízejí rozsáhlý výhled na les a přímý přístup na terasu na svahu. V létě se otvory stávají stíněnými otvory, které prakticky přeměňují obývací pokoj v krytou venkovní místnost a usnadňují vysoký stupeň křížové ventilace, což eliminuje potřebu klimatizace. Malá pracovna, původně koncipovaná jako další místnost sousedící s obytnou halou, byla namísto toho přesunuta o patro výš, čímž se vytvořila intimní vyvýšená observatoř s výhledem na vrcholky stromů.
Pečlivě podrobný projekt využívá snadno dostupné materiály použité v architektuře statků v regionu. Na vnější straně odhalený beton, cedr, eloxované kovy a cementová omítka odráží tlumené, zemité odstíny okolního lesa a skalních útvarů. Paleta materiálu sahá i dovnitř, kde integrálně zbarvené leštěné betonové podlahy na dvou hlavních úrovních poskytují dostatečně odolné povrchy proti pravidelnému opotřebení od  běžkařských lyží, psů a blátivých turistických bot. Stěny, stropy a vestavěné skříně jsou natřeny bílou barvou, která během dlouhých zimních měsíců rozzáří interiéry a poskytuje tiché, neutrální popředí, proti kterému se může rozvinout složitý a neustále se měnící tabel přírody, pečlivě orámovaný velkými otvory v kabině.