Roger Diener

Kancelář byla založená v roce 1942 v Basileji a její druhá generace funguje od roku 1980.
Společnost původně zaměřená na rezidenční projekty systematicky rozvíjí urbanistické projekty i projekty renovace a dostavby historických budov. Zdroje pro tyto návrhy nachází při pozorování evropského města v celé jeho rozmanitosti a kontinuitě. V uplynulých 15 letech navrhli Diener & Diener řadu projektů veřejného charakteru vzniklých ve spolupráci s umělci – – například švýcarskou ambasádu v Berlíně a sídlo firmy Novartis v Basileji s Helmutem Federlem.
Mezi nejnovější projekty patří rekonstrukce východního křídla Přírodovědného muzea na Humboldtově univerzitě v Berlíně a Mémorial da la Shoad v Paříži.
Od roku 1980 řídí basilejskou kancelář i pobočku v Berlíně Roger Diener, od roku 2011 spolu
s Terese Erngaardovou, Andreasem Rüedim a Michaelem Rothem. Ocenění: 2002 – Grande Médaille d’Or d’Architecture, Académie d’Architecture, Paříž; 2009 – Prix Meret Oppenheim; 2011 – Heinrich Tessenow Medal; 2011 – Cena za architekturu DAM, Německo.
Roger Diener je profesorem architektury a designu na Švýcarském federálním technologickém institutu v Curychu (ETHZ) a členem Berlínského památkového úřadu.

Švýcarská ambasáda v Berlíně