Rakouská ambasáda v Bangkoku

Implementace poznatků získaných o thajských návycích do požadavků kancelářské budovy s vysokou bezpečností podle evropských norem je hlavní výzvou, kromě zvláštních energetických řešení týkajících se počasí, jako je vysoká teplota, vysoká vlhkost a silné srážky. Jako společný prostor bylo vybráno hlavní nádvoří se stromy a stinnými oblastmi pro sociální interakce, které používají zaměstnanci a návštěvníci během uměleckých představení, ale také jako bezpečné území v případě nouze.
Hlavními tradičními zdroji jsou oddělení, přirozené proudění vzduchu, konzolové střechy a stinné stromy. Téma zabránění přímému slunci před vstupem do vnitřních konstrukčních vrstev je integrováno několika způsoby. Samostatná ocelová střecha s fotovoltaickými moduly chrání přímé slunce před zahřátím betonové střechy. Oddělená vrstva Laterite s ventilací vzduchu chrání teplo slunečního záření od vnitřních prefabrikovaných betonových stěn. Stávající staré stromy, které mají v thajské společnosti vysokou hodnotu, jsou integrovány do holisitického a udržitelného designu, který je používá jako krajinné prvky, jakož i pro jejich stínění k ochraně skleněných fasád před intenzivním slunečním svitem.
Všechny skleněné prvky zajišťují vysokou propustnost světla a nízký transport sluneční energie a vysokou hodnotu tepelné izolace. Správná kombinace těchto tří prvků byla velice důležitou součástí projektu, aby se snížila nutnost umělého osvětlení během dne, ochránily se  vnitřní prostory před zahřátím a umožnili budovu ochladit v noci. Pro výrobu energie fungují fotovoltaické střechy jako továrna na solární energii a pro menší spotřebu energie je čerstvý vzduch ochlazován hlavní vzduchotechnickou jednotkou a odeslán na jednotlivé výdechy klimatizace. Není potřeba žádná baterie, protože energie je spotřebována během dne, kdy je vyrobena. Použitý vzduch opouští místnost přes přepadové žaluzie na nádvoří a je částečně veden zpět k vinutí ventilátoru v zavěšeném stropu v chodbách.
Strukturální koncepce budov vychází z myšlenky udržitelnosti. Jsou navrženy jako betonové kostry, vyplněné místními materiály. Tři materiály Laterite (konglomerátový kámen), Teak (ze státní plantáže) a sklo / hliník jsou perfektní pro realizaci našeho konceptu funkční obálky. Vnější Laterit a perforovaný Teak vytvářejí bezpečný, ale průhledný povrch. Sklo rozšiřuje kancelářské prostory na nádvoří a vytváří příjemnou atmosféru pro zaměstnance a návštěvníky, s výhledem do přírody. Laterit, kdysi použitý pro chrámy, má zajímavý vzhled a nádhernou přírodní červenou barvu. Perforované dřevo z teakového dřeva, získané ze státem kontrolovaných plantáží, se používá jako prvek pro větrání vzduchu obklopující nádvoří a slouží jako ochranný filtr do ulice.