Projekt obnovy promění staré Amsterdamské mostní kabiny na hotelové pokoje

Město Amsterdam je oblíbené svou působivou architekturou,  vodními kanály, mosty a doky. Vedle těchto vodních kanálů však ležely staré strážní kabiny, které zůstaly opuštěné. Projekt obnovy nizozemské architektury firmy space&matter slibuje spojit turisty historického města a vodní kanály prostřednictvím jedinečného projektu.

 

Až do roku 2009 mělo velké množství těchto mostů malé kabiny pro stráže mostů, které zajišťovaly vodní dopravu. Po automatizaci systému řízení mostů však byly téměř všechny tyto kabiny opuštěny. V roce 2010 experimentoval tým architektů space&matter s prázdnými kabinami a proměňoval je v hotelové pokoje, z nichž každý měl panoramatický výhled na svůj most, vozovku a vodní cestu. Tým transformoval 28 mostních domů na různě navržené dvoulůžkové pokoje pod značkou SWEETS Hotel.

 

 

Nejstarší strážní dům pochází z roku 1673, zatímco nejstarší se datuje do roku 2009. Velikosti se pohybují od  230 metrů čtverečních do 40 metrů čtverečních.

 

 

Unikátní pobyt nabízí lidem nebývalý zážitek ze spaní uprostřed rušných křižovatek s všudypřítomnými zvonícími zvony a neocenitelným výhledem na Amsterdam. Od roku 2019 bylo dokončeno 18 kabin, dalších 10 má být dokončeno do roku 2021 nebo 2022.