Představení společnosti TECE

Společnost TECE je jedním z předních evropských výrobců instalačních a sanitárních systémů. Na území České republiky působí prostřednictvím své dceřiné společnosti TECE ČR. Nosný sortiment firmy tvoří předstěnové instalační systémy, potrubní systémy pro rozvody vody a vytápění, výrobky z oblasti sanitární techniky a odvodňovací systémy.

Společnost TECE byla založena v roce 1955 a její podstata přichází z praxe: společnost vznikla přerodem z inženýrské kanceláře. Typická inženýrská kultura, která spočívá v kladení otázek, přetrvává ve společnosti dodnes: může být produkt vyroben lépe, rychleji, jednodušším způsobem, efektivněji…?

TECE vyrábí a prodává svá technická řešení napříč Německem i celým světem. Zakládá si zejména na dlouhodobých vztazích se zákazníky. A protože víme, že praxe je nejlepší zdroj informací, tak pro inovaci výrobků pravidelně zapojujeme do procesů vývoje a inovací i Vás, naše zákazníky.

To jsme my, TECE – středně velká společnost s jasnou firemní filozofií: prioritou je být co nejblíže směrem k Vám, Vaším potřebám. A snažíme se pro to dělat maximum!

 

 

Vstupte do světa TECE s námi!

 

 

Aktuální produkty a zajímavosti

 

TECEone – sprchovací toaleta

Komplikovaná elektronika, neatraktivní design a vysoká cena – vlastnosti, které jsou u sprchovacích záchodů zcela běžné popírá naše revoluční TECEone. TECEone totiž úplně mění pravidla hry: funkce sprchy, která nevyžaduje připojení na elektřinu, žádné složité zařízení, snadná instalace i údržba. Jeho funkčnost doplňuje i jeho neodolatelný design a praktické rozměry.

Dokonalá intimní hygiena pomocí teplé vody

Obtěžuje Vás neustálé kupování toaletního papíru a připadá Vám jeho používání nehygienické? Rádi byste používali bidet, ale nemáte pro něj v koupelně dostatek prostoru? Společnost TECE nyní pomocí moderních technologií spojila klasickou funkci bidetu do toalety. Tato cenově nenákladná sprchovací toaleta byla vytvořena právě pro Vás a klade důraz na perfektní intimní hygienu za pomoci teplé vody. Výhodou této toalety je to, že neobsahuje žádnou elektroniku, čerpadla, ani elektrické ohřívání vody.

Žádná nádrž na vodu, žádný napájecí zdroj ani ohřívač – pouze čistá teplá voda.

Díky objemné trysce dodává TECEone až pět litrů teplé vody za minutu, přičemž nespotřebovává více vody než běžná ekonomická umyvadlová baterie. Nabízí však mnohem vyšší míru mycího komfortu než jiné sprchovací toalety s nižším čerpacím výkonem.

Cílem konstruktérů bylo diskrétně spojit komfortní funkce bidetu do těla toalety. Na obou stranách WC keramiky jsou navíc umístěna ovládací kolečka, kterými si každý dle libosti nastavuje proud a teplotu vody.

 

 

TECElux – toaleta budoucnosti

Instalační systém TECElux je složen z inteligentního montážního rámu a designové skleněné krycí desky s integrovaným elektronickým ovládáním. Uživatel jednoduchým způsobem změní výšku celé toalety v rozsahu 8 cm, a to není vše! Přes instalovaný uhlíkový filtr jsou odsávány nepříjemné pachy přímo z klozetu. Elektronické dotykové ovládání tiše
a úsporně spláchne. A když TECElux nepoužíváte? Tak netradiční a luxusní vzhled této toalety zvýrazní krásu Vaší koupelny. TECElux dokáže dodatečně nainstalovat jakoukoli sprchovací toaletu bez nutnosti stavebních úprav.

TECEdrainprofile ­– elegantní sprchový žlab

Nová svoboda v odvodňovacích systémech: TECEdrainprofile umožňuje zvolit individuální design sprchovacích prostor bez kachlíčkových zlomků po stranách. Pokud jde o délku, sprchový profil lze optimálně začlenit do sprchovacího prostoru. To také zjednodušuje montáž a čištění – s chytrými detaily pro maximální hygienu a čistotu s minimální námahou.

Univerzální, atraktivní, čistý.

 

TECEdrainprofile dokonale spojuje estetiku a funkčnost: sprchový profil z hygienické nerezové oceli dokonale zapadne do sprchového koutu, a to díky variabilně nastavitelné délce žlabu. Chytré detaily navíc zajišťují snadné čištění a jednoduchou montáž.

 

 

Ovládací tlačítka TECE

Firma TECE klade důraz na působivý vzhled, a proto vyvinula jako první na světě splachovací tlačítko, které je plně integrováno do povrchu stěny, lícuje s ní a nevyčnívá. Toto řešení, které v interiéru působí velmi čistě a kompaktně, vítá stále větší okruh architektů
a designérů, ale i běžných domácností.

Kovové tlačítko TECEsquare z nerezové oceli získalo ocenění v anketě Design Prize 2010, cenu Design Plus a prestižní mezinárodní cenu za design „red dot“. Ovládací tlačítko vyrobené z nejkvalitnější nerezové oceli a povrchu, který na sobě díky speciálnímu povrchu nezanechává otisky prstů, zvýrazní krásu a jedinečnost Vaší koupelny.

Stále častěji se v koupelnách objevuje sklo, které je moderní, proto nabízíme také ovládací tlačítka se skleněnými kryty. Pro moderní koupelny, ve kterých se objevují ostré hrany
a pravoúhlé tvary se velice hodí skleněné provedení TECEsquare. Pro veselé a hravé koupelny jsou vhodná tlačítka TECEloop, kde si zaručeně každý vybere barvu, kterou preferuje. Skleněné kryty se dají různě kombinovat, proto řada TECEloop vyniká jedinečnou

škálou 104 možných barevných kombinací.

TECEsolid & TECEfilo-Solid

 

Naší horkou novinkou je TECEsolid – designově vymazlené a cenově dostupné ovládací tlačítko vytvořené zejména pro prostory veřejných toalet, pro oblast kde estetika obvykle není na prvním místě. I tak však nebylo toto vysoce designové tlačítko ochuzeno o kvalitní a estetické zpracování.

Jeho povrch je tvořen tzv. sandwichovou technikou: dvoumilimetrová vrstva kovu efektivně chrání plastové jádro ovládacího tlačítka tak, aby byla jeho životnost co možná největší a nedocházelo k jeho poničení. Tlačítko je chráněno i proti krádeži, a to díky pro uživatele neviditelnému úchytu. Celkový dojem z tlačítka umocňují gumové podložky zajišťující co nejkomfortnější a nejtišší spláchnutí.

TECEsolid je vybaveno technologií dvoumnožstevního splachování: v těle je zabudováno malé a velké tlačítko pro splachování různým objemem vody. Nemůžeme také vynechat fakt, že je TECEsolid plně kompatibilní se všemi TECE nádržkami.

 

Unikátní splachovací tlačítko TECEsolid je pouze 6 mm široké a jeho rozměry jsou 220 x 150 mm. K dostání je v hned několika provedeních: broušená nerezová ocel se speciálním povrchem proti zanechávání otisků prstů, matná bílá, lesklá bílá či lesklý chrom. Společně s klasickými ovládacími tlačítky TECEsolid budeme nabízet také pisoárová tlačítka TECEfilo-Solid dostupná v manuálním či elektronickém provedení s infračerveným senzorem.

 

Jednoduchý a přesto krásný design, funkčnost díky dvoumnožstevnímu splachování a použitým materiálům a jeho kompatibilita s ostatními produkty TECE dělají tento produkt zcela revoluční, a to nejen pro prostory veřejných toalet.

 

Nová řada TECEsolid k dispozici již od letošního června! Nenechte si ji ujít.

 

 

Zdroj,foto: tece.com

redakce ArchitectureWeek – Kristýna Bezděková