Penta Real Estate na výstavě Prague: Next

Penta Real Estate vznikla odštěpením realitní divize společnosti Penta Investments, jejíž počátky sahají do roku 1994. Skupina Penta vstoupila do sektoru realit v roce 2005 a za dobu své činnosti se vyprofilovala v lídra na realitním trhu jak na Slovensku a v České republice, tak i v Polsku.

Naším cílem je stavět budovy, které přispívají k urbanistickému rozvoji dané lokality. Proto spolupracujeme s těmi nejlepšími profesionály v oboru, špičkovými architekty či inženýry. Naše zkušenost a jejich kreativita a cílevědomost jsou zárukou nejvyšší kvality a investiční hodnoty našeho realitního portfolia.

 

Krátká charakteristika: Ořechovka, prestižní pražská rezidenční lokalita, místo které je domovem mnoha slavných vil, místo s nezaměnitelným Geniem Loci. Právě v její blízkosti, na západní hranici, nyní vzniká originální Maison Ořechovka, další z výjimečných rezidenčních projektů společností Penta Real Estate a BPD Development, dle návrhu známého ateliéru Qarta architektura. Projekt tvoří celkem 4 viladomy. Každý z viladomů nabízí 16 prostorných a dispozičně zajímavých bytu ve velikosti od 1+kk až po střešní penthousy s dispozicí 6+kk, s jedinečnými výhledy na Ořechovku, Střešovice a Prahu 6. Všechny byty mají vlastní lodžii, terasu nebo předzahrádku. Samozřejmostí je vysoký standard vybavení bytu a penthousu, do kterého patří například velkoformátová okna, dřevěné podlahy, velkoformátové obklady a dlažby, předokenní elektrické žaluzie a další. Garážové parkování aut a prostorné sklepy se nachází ve dvou podzemních patrech. Pro vetší bezpečnost bude celý areál oplocený a bude mít vlastní správu.

Krátká charakteristika: Na Vítězném náměstí mezi ulicemi Jugoslávských partyzánu a Verdunská vznikne unikátní bytový dum. Jeho architektonická podoba vzešla z návrhu studia Jakub Cigler Architekti, kterému se podařilo jedinečně propojit současnou moderní architekturu s původním architektonickým záměrem palácové neoklasicistní podoby Vítězného náměstí od Prof. Arch. Engela ze začátku 20. století. Prestižní bydlení s přibližně stovkou prostorných bytu ve vysokém standardu, podzemním parkingem a komerčními prostory a službami pro širokou veřejnost v přízemí, ponese jméno Victoria Palace. Název vyjadřuje genia loci lokality, který se spojuje s „vítězstvím“ již od první republiky. Victoria Palace je synonymem moderního designu a promyšlené funkčnosti – místo pro úspěšný život.

 

Na výstavě Prague: Next prezentovala společnost Penta Real Estate své projekty Maison Ořechovka a Victoria palace.

Markéta Jiroušková, redaktorka AW