Pelhřimov připravil architektonickou soutěž na Sporthotel

Pelhřimov – Pelhřimov připravil architekto- nickou soutěž na Sporthotel a úpravu přilehlého zimního stadionu. Na soutěž má vyhrazeny dva miliony korun včetně odměn pro vítěze, návrhy bude mít k dispozici ještě letos. ČTK to řekl místostarosta města Zdeněk Jaroš.

Architektonické soutěže chce město využívat ve větší míře, podle Jaroše je to lepší cesta pro práci s veřejnými objekty a prostorem. „Je to taková první vlaštovka, trochu větší s přesahem toho, abychom se začali k veřejnému prostoru chovat trochu jiným způsobem, aby se nám hlásili i projektanti, architekti, kteří mají nejen slušné jméno, ale kteří tomu prostoru dají takovou jinou vizáž, jakou si zaslouží,“ řekl Jaroš. Dokladem změny přístupu je podle něho i to, že má Pelhřimov městského architekta, od roku 2020 jím je Petr Uhlíř.

Návrh energeticky vhodného pláště zimního stadionu je podle Jaroše součástí zadání soutěže, protože stadion tvoří s hotelem jeden celek.

Na Sporthotel už město nechalo dřív zpracovat malou studii, která pracovala s variantami rekonstrukce nebo zbořením a výstavbou nového objektu. Náklady byly odhadovány přibližně na 70 milionů korun.

Asi 50 let starý Sporthotel nyní funguje jako ubytovna. Jeho nová verze má sloužit jako komerčně využívaný hotel, ubytovací kapacity podle Jaroše ve městě chybějí.

S architektonickou soutěží vypsanou ještě letos počítá město i při plánované rekonstrukci kaple svaté Anny, kterou nedávno převzalo od církve. „Bude to asi nějaké menší ideová soutěž, jakým způsobem se k tomu prostoru postavit, a nejedná se jen o kapli, ale i okolí a jeho využití,“ řekl Jaroš.