Nová budova John J. Bowen Center for Science and Innovation

V roce 2012 Johnson & Wales University koupila 40 hektarů nemovitostí, které se staly dostupnými kvůli přemístění I-195 v centru Providence.

 

Jako první dokončená budova postavená na tomto regenerovaném pozemku slouží budova jako nový maják na okraji kampusu a je navržena na podporu vyvíjející se městské sítě s kavárnou, venkovním nádvořím, prostorem pro lobby a vzdělávacími aktivitami viditelnými z ulice.

 

 

Prostor galerie na úrovni ulice ukazuje studentskou práci pro veřejnost a okna od podlahy ke stropu poskytují neomezené výhledy do každodenní činnosti. „Viditelná inovace je základem naší školy,“ uvádí děkan Fakulty strojní a designu. „Sousedé, návštěvníci města a naše vlastní vysokoškolská komunita se mohou dívat do oken a vidět práci, kterou naši studenti denně dělají.“

 

 

Tato nová budova 71 000 SF STEAM rozšiřuje závazek univerzity k mezidisciplinární a praktické výuce. Hlavním principem projektu bylo poskytnout otevřenost a flexibilitu pro podporu zdravé integrace různých oborů – vědy, techniky, vizuálního umění, strojírenství a informatiky. Budova je nyní aktivním cílem kampusu a nabízí flexibilní a přizpůsobivé prostory, které splňují neustále se měnící potřeby.

 

 

Tento dynamický uzel pro objevování a spolupráci přitahuje studenty z celé řady kateder do této oblasti kampusu, která se dříve zdála mimo vyvedenou cestu. S cílem navrhnout mezidisciplinární akademickou budovu s maximální flexibilitou a všestranností byly zváženy programové možnosti, včetně umístění studentského sálu a týmových prostor poblíž kanceláří, aby se podpořila interakce mezi fakultami a studenty a zvýšila se „mimoškolní“ zkušenost studentů.

 

 

Průhlednost do budovy z různých směrů je také klíčovým prvkem designu, který představuje nepřetržitou studentskou činnost v laboratořích a učebnách a výhledy do areálu a městské čtvrti. Zvýšená viditelnost nabízená skleněnými přepážkami mezi chodbami a výukovými prostory podporuje interaktivní prostředí pro spolupráci a kolemjdoucí mohou vidět vědu na displeji v inovační laboratoři v prvním patře.

 

 

„Je opravdu příjemné vidět, co se děje v biologické laboratoři, když jdu na jednu ze svých tříd designu,“ řekl student grafického designu. „Je tak užitečné vidět zkušenosti ostatních studentů zde se všemi těmito prostory pro spolupráci sestavenými v této krásné budově.“