Lucio Morini

Lucio Morini je jednou z nejznámějších tváří nové generace argentinské architektury. Je autorem významných budov ve městě Córdoba, výjimečných na architekta ve věku kolem čtyřicítky – muzeum Caraffa, refunkcionalizace Paláce Ferreira a ateliéry Ciudad de las Artes – a stále usiluje o víc: otevírá Dvousetleté občanské centrum (Bicentennial Civic Center), které se již stalo ikonou a znakem hlavního města Córdoby.
Morini se narodil a vyrůstal obklopen architekturou. Je synem Sary Gramatica a Jorge Morini, předních architektů slavného ateliéru GGMPU, nejvýznamnějšího v Córdobě a jednoho z nejprestižnějších v zemi. I když má svou vlastní kancelář, spolupracuje s rodiči na veřejných projektech, čímž tvoří tým, kde je jeho originalita a kreativita umocněna zkušeností a charakteristickým směřováním GGMPU. Tvorba tohoto architekta však není otázkou velikosti.
I když prohlašuje, že nemá při projektování žádnou metodu, jeho styl, projevující se v jednotlivých řešeních, je stále stejný, ať už ho uplatňuje na několika čtverečních metrech nebo na velkých projektech městského rozsahu: jde o „daný“ okamžik inspirace, když problém řeší během několika minut, s pozdějším rozsáhlým propracováním, výsledkem čehož je budova, která transformuje a zkvalitňuje životy lidí. Svými prohlášeními a prací vyvolává neustále polemiky.
Lucio Morini ukončil postgraduální studium na Harvardu a může se chlubit něčím, co by chtěl mít ve svém životopisu každý architekt: pracoval v ateliérech Herzog & DeMeuron a Sasaki Architects.

Ateliéry Ciudad de las Artes