GAD

GAD – Global Architectural Development

Oceňovaná architektonická kancelář se sídlem v Istanbulu a v New Yorku, patří ke špičkám v oblasti výzkumu a konceptuálního designu od roku 1994.
GAD chápe, že kultura, média, technologie, spotřebitelské zvyky a chování a to, jak tyto faktory společně ovlivňují prostředí v různém měřítku, formuje design 21. století. Úspěch GAD spočívá v jeho metodickém výzkumu programových požadavků projektů, v opakovaném vytváření digitálních i fyzických modelů a v procesu pečlivé inovace. Tímto tento procesem výzkumu, experimentování a výroby, zkoumá GAD zastavěné prostředí přesvědčivým a podnětným způsobem.
Společnost řídí Gokhan Avcioglu, který pracuje s odhodlaným týmem architektů a spolupracovníků z celého světa. GAD má kanceláře v Istabulu, New Yorku a v Bodrumu.

Projekt: AUTOPIA

Autopia byla navržena s automobilem, nikoli člověkem, jako modulátorem. Jakkoli to může
znít zmateně, zadání znělo navrhnout nákupní centrum pro auta, přičemž auta měla být jak objektem touhy, tak i koncovými uživateli.
Představte si garáž pro auta kombinovanou s nákupním centrem a získáte obecnou představu, z čeho GAD vycházeli při navrhování tohoto neobvyklého místa. Jako v garáži se zde po komunikacích dá jezdit. Jako v nákupním centru jsou všechny prodejní plochy zvětšené, aby se na ně vešla auta a mají zvýšený, 6 m vysoký strop a prostorné rozpěry, které vytvářejí dojem venkovního prostoru. Na střeše budovy je testovací dráha.
Fasáda využívá tepelně odolnou skleněnou závěsnou stěnu s pozinkovanými kovovými zástěnami, které rozbíjejí hmotu budovy a současně poskytují možnosti aplikace grafických prvků a osvětlení. 800 m dlouhá testovací dráha na střeše doplňuje nabídku služeb a dotváří nejoriginálnější nákupní zkušenost v Evropě.
Tento projekt byl navržen ve spolupráci s Darou Kirmizitoprakovou.