Central Group na výstavě Udržitelná Praha 2021

 

Název projektu: Rezidenční čtvrť TESLA HLOUBĚTÍN
Architekt (společnost): Central Group a.s. LOXIA
Místo: Hloubětín, Praha 9
Realizace (rok): v přípravě

Krátká charakteristika:
Na projektu se architektonicky podílí ateliér LOXIA společně s architektonickým týmem Central Group. Architektonické řešení samotných bytových domů se nese v duchu moderní architektury, která ale zároveň reaguje na industriální odkaz lokality. Na některých domech se proto pracuje s režným zdivem. Prostor zde bude i pro umělecké dílo, které bude připomínat průmyslovou minulost tohoto výjimečného místa.
Rezidenční čtvrť TESLA HLOUBĚTÍN nabídne přibližně 1.500 cenově dostupných bytů. Zároveň vnese do této lokality živý městský parter, ve kterém bude vyčleněno přibližně 5.000 m2 pro obchody, služby, restaurace a kavárny v přízemí. Uvnitř nové čtvrti se počítá se zklidněným vnitroblokem s volnější a vzdušnější zástavbou a bohatou zelení a také se středovým lineárním parkem, který vytvoří velice příjemné místo jak pro obyvatele nové zástavby, tak pro všechny příchozí. Dopravu v místě pozitivně ovlivní rekonstrukce a rozšíření křižovatek u vjezdu i výjezdu z lokality a také zkapacitnění velké křižovatky ulic Průmyslová a Poděbradská.

 

Název projektu: Park Kavčí Hory
Architekt (společnost): Josef Pleskot a AP atelier
Místo: Kavčí hory, Praha 4
Realizace (rok): v přípravě

Krátká charakteristika:
V této době se jedná o nepřístupný, nevyužívaný a kontaminovaný brownfield, kde byly původně sklady a garáže, a který prošel stavebně i finančně velmi nákladnou dekontaminací. Park Kavčí Hory změní zanedbaný brownfield na místo, které poskytne Pražanům množství zeleně a dnes tolik chybějící hodnotný veřejný prostor. Stane se zkrátka výjimečným místem pro život.
Pro tuto lokalitu je vydáno pravomocné stavební povolení na původní velký bytový projekt dřívějšího majitele. Poté, co se stala vlastníkem pozemku společnost Central Group, bylo rozhodnuto k projektu přistoupit zcela nově. Proto byla ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje a pod záštitou České komory architektů vypsána velká architektonická soutěž, ze které vzešel vítězný návrh renomovaného architekta Josefa Pleskota.

 

Název projektu: Harfa Design Residence
Architekt (společnost): Central Group a.s.
Místo: Libeň, Praha 9
Realizace (rok): 2020

Krátká charakteristika:
Výjimečný projekt pro ty, kdo dbají na design a preferují metropolitní způsob života se vším, co k němu patří. To je Harfa Design Residence – designový bytový dům přímo vedle obchodního centra Galerie Harfa a jen kousek pěšky od stanice metra B Českomoravská.
Designové prvky navenek, kvalita a vysoký standard uvnitř, ve kterém nechybí dřevěné podlahy s podlahovým vytápěním v celém bytě, kvalitní posuvná hliníková okna s trojskly či luxusní designové koupelny. Rekuperace s dochlazováním je rovněž ve všech bytech a přináší nejen přísun čerstvého vzduchu a tepelný komfort po celý rok, ale také nezanedbatelné úspory za vytápění. Harfa Design Residence je skvělou volbou i pro investory, pro které je připravena pestrá škála zejména menších bytů 1+kk. Ty patří mezi nájemníky k nejžádanějším. I proto je součástí stylové vstupní haly recepce s nonstop provozem, která majitelům bytů zajistí dohled nad bezpečností a pořádkem, i maximální komfort díky možnosti nejrůznějších služeb.

 

Název projektu: Residence Garden Towers
Architekt (společnost): Central Group a.s.
Místo: Žižkov, Praha 3
Realizace (rok): 2016

Krátká charakteristika:
Residence Garden Towers na pražském Žižkově je rekordním projektem ve všech směrech. Jedná se o vůbec největší rezidenční budovu v Praze. Se svými sedmi sty byty zde výrazně přispěla k uspokojení poptávky po rezidenčním bydlení. Do té doby administrativně zaměřená oblast Olšanské ulice nově získala zcela jiný rozměr. Místo začalo díky přílivu rezidentů žít i ve večerních hodinách a o víkendech.
Geometricky jednoduchý soubor vytváří téměř čtvercová podnož s pěti nadzemními podlažími s uzavřeným vnitroblokem a pět věží čtvercového půdorysu s 18 nadzemními podlažími, hmotově se propisující k terénu. Pod celým půdorysem objektu jsou ve třech suterénních podlažích umístěny garáže a technické a domovní zázemí. V severním bloku jsou směrem k ulici v přízemí umístěny komerční jednotky s vyšší konstrukční výškou. Všechny střechy jsou ploché, v úrovních nad pátým nadzemním podlažím a ve vnitřním dvoře je parková úprava s intenzivně udržovanou zelení.