Red Group na výstavě Prague: Next

Red Group je soukromě vlastněná, investorská a developerská společnost působící v České republice již od roku 1992. Od té doby jsme úspěšně dokončili více než 200,000 m2 komerční výstavby v Praze, Brně a Ostravě.

Každý náš projekt je zárukou nejvyšších standardů, nejmodernějších technologií a nadčasového designu, s důrazem na maximální uspokojení všech potřeb našich klientů. Proto jsme hrdi na to, že mezi naše nájemce patří/patřili prestižní společnosti jako Bosch, BSH domácí spotřebiče, CETIN, Česká Spořitelna, Citibank, HSBC, Komerční banka, Lego, GE Aviation, RWE, Siemens, T-mobile, Tesco, Vodafone, ZF a mnoho dalších.

Red Group dokončila významné investice po celé České republice jako např. pořízení, rekonstrukci a prodej průmyslových areálů ve Staré Boleslavi a pražských Letňanech skupině Accolade, výstavbu a následný prodej jednoho z nejúspěšnějších administrativních areálů v Ostravě společnosti Hartenberg Capital, nákup a prodej maloobchodního skladu Sconto o velikosti 20,000 m2 společnosti Standard Life, nákup pozemků v Brně, návrh projektu a prodej společnosti CTP Invest a dále pak pořízení, restrukturalizaci a prodej významného 20 hektarového brownfieldu v Praze společnosti Penta Investments.

 

Krátká charakteristika: REZIDENCE „K“ bude zcela mimořádná, odvážná a v kontextu Česka i Evropy dosud nevídaná stavba, „zavěšená“ na 120 m vysokém železobetonovém komíně. Smělý extravagantní projekt nabízí pouze 5 honosných velkolepých bytových jednotek a 1 kancelářský prostor s jedinečným dech beroucím 360° výhledem na celou Prahu. Bude umístěný na úpatí Dívčích hradů při Radlické ulici v areálu revitalizovaného brownfieldu – bývalého energetického centra továrny WALTER, dříve n.p. Motorlet. Základním motivem nevšedního architektonického řešení stavby se stala kliková hřídel vrtulového motoru. Memento bývalé továrny na letecké motory. Dynamický objekt s vyváženým středem. Komín jako osa otáčení hřídele a jednotlivá podlaží její jednotlivé cepy. Tak, jako bývalo energetické centrum srdcem areálu továrny, tak je kliková hřídel srdcem leteckých motoru.

Na výstavě Prague: Next prezentovala společnost Red Group, s.r.o. své projekty Rezidence „K“ a Kotelna park fáze 2.

Markéta Jiroušková, redaktorka AW.