Poradce: Sprchová vanička – na co si dát pozor?

Martin Schäpermeier, technický školitel v Kaldewei Iconic World, objasňuje, co je nejpodstatnější při výběru a plánování sprchové vaničky v úrovni podlahy

 

Která sprchová vanička je pro mne nejvhodnější?

Nabídka extra plochých sprchových vaniček je široká. Kaldewei má ve svém portfoliu více než 100 000 variant. Pro zjednodušení volby z této škály nabízí Kaldewei pomoc prostřednictvím webových stránek, kde se lze inspirovat, a zvolit si typ koupelny podle individuálního vkusu. Po výběru modelu lze na základě produktového konfigurátoru postupně vybrat požadovanou sprchovou vaničku.

 

Jaké příslušenství bych si měla(a) vybrat?

Pro smaltované sprchové vaničky Kaldewei jsou k dispozici různé úpravy povrchu za účelem komfortního a bezpečného sprchování – antislip, celoplošný antislip anebo téměř neviditelná povrchová úprava Secure Pus, což je rovnoměrná vrstva zajišťující stabilní stání trvale a po celé ploše. Při realizaci moderní bezbariérové koupelny se však nepřihlíží pouze k čistě funkčním aspektům, ale také k estetice designu. Pro harmonický celek nabízí Kaldewei smaltované extra ploché sprchové vaničky v rozličných tónech kolekce Coordinated Colours.

 

Jak zjistím, že mohu do své koupelny instalovat sprchovou vaničku v úrovni podlahy?

Moderní odtokové systémy ve spojení se smaltovanými extra plochými vaničkami dnes umožňují vestavbu v úrovni podlahy téměř ve všech koupelnách. A pokud to podmínky přeci jen nedovolí, jsou k dispozici řešení se zcela minimální výškou. Informujte se u svého stavebního specialisty! Nejprve je potřeba určit rozměry smaltované extra ploché sprchové vaničky, velikost potřebného vybrání v podlaze a dále montážní výšku sprchové vaničky, montážního systému a sifonu. Vhodného odborníka v okolí lze rychle najít pomocí komfortního vyhledávače na webu Kaldewei. Pomoci mohou i montážní videa z Kaldewei Youtube, např. k oblíbené sprchové vaničce Cayonoplan, kterou lze pořídit přibližně od 8 000 Kč.

O KALDEWEI

Více než 100 let KALDEWEI! Podnik založený v roce 1918 a dnes nesoucí název Franz Kaldewei GmbH & Co. KG nyní již ve čtvrté generaci potvrzuje svou pozici celosvětového partnera nejkvalitnějších řešení pro koupelny ze smaltované oceli. V rámci svého portfolia, jehož součástí je více než 600 sprchových vaniček, umyvadel a koupacích van, nabízí tento špičkový výrobce vzájemně sladěná řešení projektových dodávek i zakázek pro soukromé stavebníky – v jednotném materiálu a harmonickém designovém pojetí. Podnik spolupracuje s mezinárodními renomovanými designérskými studii a je držitelem více než 150 ocenění. Za jedinečné vedení obchodní značky obdržel KALDEWEI zlatou cenu German Brand Award. V roce 2018 zahájil dlouhodobou spolupráci s WWF, organizací zabývající se ochranou přírody a životního prostředí. KALDEWEI se také angažuje v programu WWF na ochranu moří, jež se zasazuje o snížení znečištění oceánů plastovým odpadem.

Kaldewei Martin Schaepermeier

Martin Schäpermeier, technický školitel v Kaldewei Iconic World: „Rekonstrukce koupelny dnes může být snadná, a dokonce i zábavná. Máme řešení pro každé přání i každý rozpočet!“

Kaldewei Conoflat

Extra plochá sprchová vanička Kaldewei Conoflat v odstínu city antracit matné z kolekce Coordinated Colours

 

Kaldewei Nexsys

Extra plochá sprchová vanička Kaldewei Nexsys odstínu woodberry hnědá matná s designovou zlatou lesklou krytkou odtoku

 

Kaldewei Superplan

Extra plochá sprchová vanička Kaldewei Superplan v populárním sanitárním odstínu alpská bílá

 

Kaldewei Cayonoplan

Extra plochá sprchová vanička Kaldewei Cayonoplan v alpské bílé

Nechte se inspirovat koupelnami snů Kaldewei!

 @Kaldewei

 Kaldewei_official

 KaldeweiWorldwide

Zdroj, foto: kaldewei.cz

redakce Architecture Week Kristýna Bezděková