Kaldewei studie hotelů: Bolestivá místa v koupelně

Na dovolené či na služební cestě: Čistá a hygienická koupelna je to, na co hosté kladou v hotelových pokojích skutečný důraz. To ukázala aktuální reprezentativní studie institutu Forsa provedená z pověření firmy Kaldewei[1]. Na otázku, který aspekt z hotelového vybavení je nejdůležitější, uvedly téměř dvě třetiny dotazovaných (62 %) shodně – je to čistá koupelna. Dále s velkou ztrátou následovala velká, pohodlná postel (26 %) a poté ostatní jako kvalitní vybavení (6 %), velkorysé možnosti k sezení a odkládání věcí (2 procenta) a pestrá nabídka zábavy (1 %). Samozřejmě existuje v hotelích mnoho rušivých faktorů, které dokáží zmařit radost z pobytu. Pátrání po „bolestivých místech“ ukazuje, co hosty dokáže skutečně rozzlobit, jak mohou hoteliéři snížit riziko nelichotivých hodnocení od hostů na internetu, čeho je třeba se vyvarovat a jaké investice se v této branži hoteliérům opravdu vyplatí.

 

[1]Institut Forsa dotazoval v pověření Kaldewei celkem 1007 Němců od 18 let, kteří v uplynulých pěti letech minimálně jednou přenocovali v hotelu (období 2. až 8. červenec 2019).

Kaldewei studie vybavení hotelu

Nejlepší vizitka: Koupelna je číslo 1 v hotelovém pokoji

Jestliže je hotelový host spokojený, existuje velká šance, že se do hotelu znovu vrátí a ubytování navíc na internetu doporučí ostatním. To má pozitivní účinek na image hotelu, což následně vede ke zvýšení vytíženosti. Fakt, že pro spokojenost hostů je nejdůležitějším kritériem prostor, ve kterém stráví odhadem v průměru 6 až 30 minut za den, se zdá být těžko pochopitelný. Výsledky studie Kaldewei o hotelích však hovoří jasně: Koupelna, jako místo, kde se lidé osvěžují, zkrášlují a zakončují svůj den, je podstatou úspěchu každého hotelu. Proto 95 % dotázaných říká, že by si hotel s nehygienickou koupelnou znovu neobjednali. 21 % dále uvádí, že z důvodu nedostatků v koupelně již alespoň jednou hůř ohodnotilo hotel na internetu. A dokonce více než jedna třetina (36 %) dotázaných se na základě negativního hodnocení koupelny na internetu rozhodla pro jiný hotel.

Kaldewei Puro

Přitom je tu jednoduchá možnost, jak z koupelny vyhnat špínu, vodní kámen a plísně. High-tech materiály jako smaltovaná ocel Kaldewei jsou prokazatelně hygieničtější a lze je snadněji čistit než akrylátové výrobky a dlážděné sprchy. Díky Perl-Effektu, kterým jsou umyvadla od Kaldewei sériově opatřena, navíc voda klouže po povrchu a unáší s sebou nečistoty i vodní kámen.

 

Nechte se inspirovat koupelnami snů na Kaldewei sociálních sítích.

 @Kaldewei

 Kaldewei_official

 KaldeweiWorldwide

Zdroj, foto: kaldewei.cz

redakce Architecture Week Kristýna Bezděková