Gintautas Natkevičius

Kancelář JSC Architects, G. Natkevičius a partneři
Založena 1999 v Kaunasu.
Hlavní architekt a zakladatel společnosti Gintautas Natkevičius se věnuje architektuře už 30 let. Je ve svém oboru ceněným autorem a nositelem titulu Architekt roku.
Jedná se o jednu z několika předních specializovaných architektonických kanceláří v malé a mladé republice Litvě, která má za sebou dlouhou historii boje za nezávislost
národa, stejně jako za nezávislou a typickou architekturu. Firma má dlouholeté zkušenosti v navrhování široké škály architektonických objektů, od originálního nábytku, náhrobků a exkluzivních rodinných domů, až po první státní krematorium nebo druhý největší letištní terminál v Litvě. Jejich hlavním cílem je vysoce kvalitní architektura a design, vždy se snaží zachovat původní koncept projektu. Kancelář se proslavila svou charakteristickou architekturou, netradičními řešeními, schopností řešit složité situace a vytvářet funkční, uživatelsky příjemné a snadno rozpoznatelné prostory a budovy. Za dobu existence získali velké množství ocenění a diplomů z výročních výstav Litevské unie architektů i jiných architektonických výstav.
Dalším oceněním jejich práce jsou pak projekty mající celostátní význam, jako je krematorium, letiště Kaunas nebo dosud největší zastřešený tenisový kurt v Pobaltí.

Letiště Kaunas
Terminál letiště je navržen jako první část budoucího velkého terminálu. Konstrukčně nabízí možnost podle potřeby rozšířit stavbu po obou stranách. Estetika terminálu je jako součást obřího mechanismu. Navzdory tomu, že v terminálu funguje celní kontrola, letová kontrola, policie, lékařská služba, komerční, restaurační a finanční služby, je funkční schéma budovy velice prosté a jasné. Cestující nečeká žádný zbytečný stres, často provázející cestování letadlem. Uvnitř je neutrální asketický interiér ze skla, kovu a betonu, jenž zdobí jediný světlý detail – velké osvětlení v příletové a odletové hale.