Cotto styl ve velkoformátu i hexagonu, to je nová série obkladů a dlažeb Hutton

Společnost Los Kachlos, největší český prodejce a dovozce značkových keramických obkladů a dlažeb ze Španělska, uvádí na tuzemský trh novinku z produkce prémiového výrobce APAVISA. Série Hutton kombinuje styl cotto s neotřelými barevnými dekory, čímž dodá příjemnou hřejivou atmosféru a venkovský nádech každému interiéru.

Jedinečná dlažba této série v sobě snoubí styl cotto a velmi originální barevné motivy. Série Hutton se vyrábí v mnoha tvarech, k dispozici je jako obdélník 49,8×99,6 cm, čtverec 56,9×56,9 cm nebo hexagon 25×29 cm. Tvar hexagonu mají i dekory, které lze náhodně kombinovat jako patchwork. Právě tyto šestiúhelníky jsou dnes velmi oblíbené zejména díky velké variabilitě při pokládce. Z těchto specifických tvarů tak lze vytvořit zcela unikátní a originální obrazce.

Hutton je vhodný jako obklad do koupelny či za kuchyňskou linku, dlažba do interiéru nebo na terasu. Vyrábí si i jako dlažba 2 cm silná určená pro pokládku do terčů a k dispozici je i jako dlažba k bazénu. Právě pokládka na terče je velmi praktickým a moderním řešením teras a dalších povrchů v exteriéru díky jednoduché, snadné a rychlé instalaci.

Série Hutton se inspiruje původní terracottou, ovšem se zachováním všech výhod keramické dlažby. Styl terracotta vychází původně z druhu neglazované keramiky, která se hojně vyráběla a využívala již ve starověku v Egyptě či v Řecku. Postupem času začali tuto technologii využívat kromě hrnčířů i ostatní řemeslníci, a to např. právě k výrobě podlahových dlaždic či potrubí. Typickým zbarvením terracotty je cihlová barva, existuje však široká škála odstínů od žlutohnědé až po červenohnědou. Terracottové obklady a dlažby se hodí do interiérů mnoha stylů – vyniknou v selských staveních, ale i v domech, které jsou vyvedeny v toskánském, středozemském či provence stylu.

Styl série Hutton nadchne každého, kdo hledá exkluzivní design, který je nadčasový a současně nenapodobitelný. Kombinací jednobarevných a propracovanějších dlaždic z této série lze vytvořit zcela originální vzhled interiéru i exteriéru.

Cena obkladů a dlažeb série Hutton se pohybuje od 1699 Kč/m2.

Originální hexagonové dekory dodají koupelně jedinečný vzhled.

Hutton se inspiruje původní terracottou, zachovává si však výhody keramické dlažby.

Dlažba Hutton je také ideální volbou k bazénu.

Kuchyně v selském stylu lze dosáhnout díky stylovým dekorům.

O společnosti Los Kachlos

LOS KACHLOS je od roku 1996 významný český prodejce obkladů a dlažeb a výhradní dodavatel předních španělských i italských výrobců. Ve značkových showroomech v Praze, Brně, Zlíně, Uherském Hradišti a Bratislavě jsou k vidění obklady do koupelnyobklady do kuchynědlažby do interiéru i venkovní dlažby v nejrůznějších stylech a formátech a zejména té nejvyšší kvalitě. V sortimentu firmy je zastoupena také sanitární keramika, koupelnové vany, sprchové kouty, vodovodní baterie, nábytek do koupelny a koupelnové doplňky prestižních značek. Rovněž dřevěné podlahy, dveře a rozšířený program pro exteriér – speciální bazénové prvky a stínící technika. Reference jsou k vidění nejen v desítkách tisíc rodinných domů a bytů, ale například i v pražském Obecním domě, hotelu Chateau Mcely, Jurkovičově domě v Luhačovicích anebo v Baťově vile ve Zlíně. Více informací naleznete na www.loskachlos.cz.

 

redakce ArchitectureWeek Kristýna Bezděková