Výzkum Kaldewei o hotelích ukazuje jasně: Koupelna je faktor č. 1

Z pověření Kaldewei provedl institut Forsa anketu o tom, na co hoteloví hosté kladou v pokojích opravdový důraz.[1]Až 62 % dotázaných uvedlo, že nejdůležitějším faktorem hotelového vybavení je čistota koupelny. Následovala s 26 % prostorná a pohodlná postel a další příslušenství. Až 95 % respondentů uvedlo, že by opětovně nezvolili hotel s nehygienickou koupelnou. Kromě toho 21 % dotázaných sdělilo, že na základě nedostatků v koupelně minimálně jednou hůře ohodnotili hotel na internetu. A dokonce více než jedna třetina (36 %) dotázaných se na základě negativního hodnocení koupelny na internetu rozhodla pro jiný hotel.

 

Na prvním místě mezi „bolavými místy“: Nedostatečná hygiena v koupelně

Vlasy v odpadu, plíseň ve spárách nebo špinavá podlaha v koupelně: Nedostatečně čistou hotelovou koupelnu hodnotila převážná většina dotázaných jako „velmi rušivou“ nebo „poměrně rušivou“ (99 procent). Fleky od plísní na povrchu sprchy, koupací vany nebo umyvadla považovalo 98 procent za odpuzující. Což jsou problémy, ke kterým – jak potvrzují hygienické výzkumy TÜV Rheinland – s řešeními ze smaltované oceli Kaldewei ani nemusí dojít. Díky svému uzavřenému povrchu s tvrdostí skla jsou totiž smaltovaná umyvadla, vany a sprchy prokazatelně hygieničtější a snadněji se čistí, než akrylátové výrobky a dlážděné sprchy. Díky úpravě povrchu Perl-Effekt, kterou jsou sériově opatřena všechna umyvadla od Kaldewei, nemají nečistoty a zbytky z mytí žádnou šanci, aby se usazovaly a tak zapříčinily vznik plísně.

 

Další rušivé faktory: Plíseň ve spárách, poškození promáčením a změny zabarvení

Hotely, které vsadily na dlážděné prostory pro sprchování, by měly být obzvláště na pozoru: Na 3. a 4. místě mezi rušivými faktory v hotelových koupelnách se dle studie umístily fleky od plísně ve spárách a u odtoku ze sprchy a rovněž poškození způsobená promáčením. Dále následoval nedostatečný proud vody a pomalé odtékání špinavé vody do odpadu, které může v mžiku způsobit malou potopu. Rovněž změny zabarvení a poškození koupelnového vybavení dokáží dle slov dotázaných zkazit náladu poměrně velkému množství hostů. Přitom tomu lze poměrně snadno zabránit použitím extra plochých sprchových vaniček ze smaltované oceli, jako jsou ty od předního výrobce Kaldewei. Ocel symbolizuje robustnost, zatížitelnost a tvarovou stálost. Sklo skvěle vypadá a je příjemné na dotek, je odolné, snadno se udržuje a je hygienické. Jednoduše dokonalý materiál pro vysoké nároky hotelnictví.

[1]Institut Forsa dotazoval v pověření Kaldewei celkem 1007 Němců od 18 let, kteří v uplynulých pěti letech minimálně jednou přenocovali v hotelu (období 2. až 8. červenec 2019).

Kaldewei studie bolestivá místa v hotelové koupelně

Téměř pro všechny dotázané (99 procent) je nedostatečně čistá koupelna rušivým faktorem číslo jedna. Stejně tak téměř všichni dotázaní hodnotili jako „velmi rušivou“ nebo „poměrně rušivou“ přítomnost fleků od plísně na povrchu sprchy, koupací vany nebo umyvadla (98 procent), ve spárách a u odtoku ze sprchy (97 procent). Těsně za výše uvedeným aspektem skončilo poškození koupelny způsobené promáčením (85 procent).

Kaldewei Nexsys

Bezespárové, smaltované extra ploché sprchové vaničky jako Kaldewei Nexsys nebo Conoflat nabízejí maximální ochranu před plísněmi a poškozením v důsledku promáčení. Ve sprše, kde nejsou spáry, nemohou vznikat žádné škody způsobené promáčením, ani nemůže růst plíseň na usazených zbytcích z mytí.

 

Nechte se inspirovat koupelnami snů na Kaldewei sociálních sítích.

 @Kaldewei

Kaldewei_official

KaldeweiWorldwide

Zdroj, foto: kaldewei.cz

Redakce Architecture Week Kristýna Bezděková