Veronica Miclea: Rumunsko se účastní vítězným projektem Zahrada snů

Rumunský kulturní institut v Praze se zúčastňoval přehlídky Architecture Week Praha pokaždé od jeho počátku v roce 2007, a ke své účasti na tomto významném festivalu architektury ve Střední Evropě ho vedla řada důvodů:

Za prvé, architektura je vzrušující oblastí lidské činnosti a Architecture Week nabízí každému možnost, aby objevoval města, nejzajímavější urbánní plánovací projekty a architekty a nacházel zajímavé projekty nejmladší generace architektů, kteří se stále ještě připravují na svou profesi ve školách.

Za druhé Architecture Week odráží mnoha způsoby vývoj architektury v sousedních zemích, a to uváděním výstav, knih, časopisů, konferencí, zvláštních kurzů apod.

Za třetí jsme velmi rádi, že můžeme každý rok spolupracovat a být spolu s mnoha dalšími státy součástí tak důležité akce. A věříme, že možnost představit práce rumunských architektů v České republice a napomoci jim během této skutečně mezinárodní oslavy v získávání kontaktů, je příležitost přinášející mnoho užitku.

Očekáváme, že letos, kdy se Rumunsko účastní vítězným projektem Zahrada snů – Pevnost Tereza v Temešváru: učíme se (znovu) žít ve veřejném prostoru, se tak opět stane. Nejdůležitějším cílem tohoto veřejného prostoru je poskytnout příležitost pro socializaci a různé akce a také vytvořit „infrastrukturu“ pro rumunské občany, aby se mohli (opět) učit užívat veřejného prostoru v historicky významném místě.

Věříme, že účast na mezinárodním festivalu architektury Architecture Week Praha, organizovaném pod patronací prezidenta České republiky Miloše Zemana, je skutečným darem pro všechny, kdo se o festival zajímají, ať už jsou to vystavovatelé, návštěvníci, veřejnost, odborníci nebo tisk a těšíme se na letošní ročník.

Rumunský kulturní institut v Praze

Nerudova 256/5, Malá Strana, Praha 1

Česká republika

www.icr.ro/praha

 

 

Zdroj: redakce AW 2014