Vernisáž výstavy Česká a slovenská Architektúra a křest publikace

V úterý 10. října 2023 se v Jízdárně Pražského Hradu konala slavnostní vernisáž výstavy Česká a slovenská Architektúra. Tato událost přinesla unikátní pohled na architektonické dědictví obou zemí a současně byla příležitostí k pokřtění publikace Česká a slovenská architektúra. Hlavními kurátory výstavy a editory publikace jsou prof. Vladimír Šlapeta a prof. Matúš Dulla.

Na vernisáži a křtu se sešli významní hosté, včetně primátorů Prahy, Nitry, Žiliny a Košic, a také ředitelé institucí a škol. Úvodní slovo přednesla ředitelka kultury Pražského Hradu, Veronika Wolf. Následně vystoupil primátor Prahy, Bohuslav Svoboda, a primátor města Košic, Jaroslav Poláček. Hlavní kurátoři výstavy, Vladimír Šlapeta a Matúš Dulla, sdíleli své pohledy na význam této unikátní architektonické prezentace. Vrcholem vernisáže bylo pokřtění publikace, kterého se ujal pan kardinál Dominik Duka. Vernisáže a křtu se zúčastnil i guvernér České národní banky, Aleš Michl.

Poděkování za realizaci publikace patří Ministerstvu kultury ČR, krajským úřadům Jihočeského, Jihomoravského, Karlovarského, Královehradeckého, Libereckého, Moravskoslezského, Olomouckého, Středočeského, Ústeckého, Zlínského kraje a kraji Vysočina. Dále také městu Hradec Králové.

Editors AW