Venkovní oltář v modlitební oblasti/Paula Santos arquitectura

Centenárie zjevení Fatimy a návštěva papeže Františka 13. května 2017 ospravedlnila projekt a výstavbu nového venkovního oltáře v modlitebním prostoru Fatimy, jakožto stálé pracoviště pro venkovní obřady.

Zahrnuje v dolním patře sakristii, kapli posvátné rezervace a podpůrné plochy pro kněze. Projekt také umožnil mobilitu pro zdravotně postižené do staré baziliky, zlepšení stávající kolonády a přepracování schodiště pro přístup ke všem náboženským strukturám.

Obal ze skleněných vláken, potažený na obou stranách byl studován týmovým projektem s INEGI. Kryt má 600 m2 zavěšené plochy a je podepřený pouze blokem bílého betonu, ve kterém jsou všechny technické a vertikální přístupy.

Architektura budovy má zásah Filipa Morodera pro obraz Krista, João Mendes Ribeiro pro liturgická místa a Fernandu Fragateiro pro sochu Matérie Espiritual. Architektonická intervence má na posvátném místě velký scénografický význam a my jsme ji chtěli vyústit v úžasné a harmonické prostředí na rozlehlém modlitebním náměstí.