V Ostopovicích postaví novou knihovnu, bude mít i společenský sál

Ostopovice – V Ostopovicích na Brněnsku chystají stavbu nové knihovny a společen- ského sálu. Současná knihovna dosluhuje a obec nemá svůj vlastní sál, který by mohl sloužit výstavám, potřebám základní umělecké školy či základní školy a kulturní činnosti spolků, řekl ČTK starosta Jan Symon. Navíc bude nový sál sloužit zasedání obecního zastupitelstva. Stavět by se mohlo začít na přelomu letošního a příštího roku, obec by to mělo stát 25 milionů korun.

Dny současné knihovny už jsou sečtené. „Budova je v havarijním stavu a oprava by nebyla hospodárná, takže budovu strhneme,“ řekl Symon.

Společenské sály jsou nyní jen v sokolovně, která slouží především sportovcům, a v hospodě. „Jenže to není obecní sál a navíc není vhodný třeba pro koncerty dětí ze základní umělecké školy,“ poznamenal Symon. Novou stavbu navrhla architektonická kancelář Transat architekti, která pracovala například na Baťově památníku. Poté by se mělo upravit i okolí nové budovy společně se zahradními architekty.

Obec s 1800 obyvateli připravuje také dostavbu mateřské a základní školy. Místo staré budovy, ve které je nyní pošta, vznikne nová a spojí se s budovou školy, která funguje od roku 2011. „Budeme mít několik nových učeben, bude tu i prostor pro pobočku střelické základní umělecké školy a poštu přesuneme na obecní úřad do současné zasedací místnosti, protože díky novému sálu nebude potřeba,“ vysvětlil Symon.