Rekonstrukce světlíku Union Station v Chicagu

Rekonstrukce světlíku nádraží Chicago Union station za plného provozu.

 

Chicago Union Station, byla navržena známou architektonickou firmou Graham, Anderson, Probst & White a dokončena v roce 1925. Hlavní čekací místnost zdobené Beaux-Arts, „Velká síň“, je jednou z nejstarších a nejvýznamnějších veřejných prostor s klenutým proskleným světlíkem dlouhým 219 stop a spojujícími lobby a schodiště.

 

V průběhu let došlo u původního světlíku k rozsáhlému poškození a zatékání a omítka vykazovala známky úpadku. Projektový tým byl najat, aby prozkoumal a vyhodnotil stávající podmínky a navrhl a zkonstruoval nový světlík nad původním systémem. Práce také zahrnovala úplnou obnovu fasád.

 

 

Zatímco restaurátorské práce probíhaly v horních částech Velké haly a světlíku, kolem veřejného prostoru prošlo 130 000 cestujících denně. Aby se zabránilo vytváření překážek a poskytovalo bezpečné prostředí pro veřejnost, pracovní plošina byla zavěšena na ocelových nosnících střešního okna, aniž by lešení zabíralo cenný prostor na podlaze.

 

 

Po dokončení celého 42 měsíčního projektu byl stávající světlík znovu zasklen, byl přidán nový světlík a byla obnovena omítka, dekorativní malba a historické osvětlení pro pokračující fungování stanice po mnoho dalších let.