Projekt multifunkční budovy v Rize

Lotyšské město Riga, největší mezi třemi pobaltskými státy, prochází kulturní a městskou renesancí.

 

 

Staré město ve městě je pouze pro chodce a je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Několik muzeí, kulturních center a restaurací přitahuje každoročně tisíce nových návštěvníků.

 

 

Londýnská architektonická společnost AI Studio obdržela plánovací schválení pro vývoj věže se smíšeným využitím v lotyšském hlavním městě, která zahrnuje maloobchodní prodejny, kanceláře, restaurace a veřejné prostory.

 

 

Projekt o rozloze 18 000 metrů čtverečních, který se odhaduje na téměř 25 milionů EUR, zaujme trojúhelníkový pozemek poblíž fotbalového stadionu Skonto a historické požární stanice v Rize. Design projektu bude zahrnovat „věži“ inspirovanou historickým panoramatem města a jeho okolí, veřejnou terasu s výhledem na stadion a Staré město, veřejnou piazzu, a prosklenou fasádu představující tradiční lotyšské vzory a výšivky.

 

 

„V souladu s nedávnou kulturní a městskou regenerací v Rize představoval tento projekt jedinečnou příležitost navrhnout impozantní moderní budovu, která spojuje historické tradice tohoto krásného města s architekturou 21. století.“

– Anton Khmelnitskiy, zakladatel AI Studio

 

 

Architektonické studio se při návrhu řídilo environmentálním přístupem a vytvořilo hybridní strukturu z oceli, dřeva a prefabrikovaných betonových desek s cílem snížit dopad na životní prostředí.