Pitanga House od Estúdio BRA

Dům Pitanga byl navržen pro rodinu, která se rozhodla přestěhovat z jedné z nejrušnějších čtvrtí města Sao Paulo, aby žila v Santa Isabelu, asi 55 km od hlavního města.

 

 

Pozemek je v ekologické rezervaci, díky níž se zde hojně vyskytuje původní vegetace, což nasměrovalo nejdůležitější vizuální prvky domu do hustší části lesa, ale nijak to neublížilo vizuální podobě domu, protože na všech stranách pozemku o ploše 800 m2 můžete vidět velké stromy.

 

 

Dům je rozdělen na tři úrovně. V horním patře najdeme ložnice a malou kancelář. Kuchyň, gril, prádelna, obývací pokoj a apartmá jsou umístěny v přízemí, kde se sdílí prostor se stromy. Celé přízemí má velká skleněná okna, které uzavírají (nebo otevírají) obývací pokoj a jídelnu, a tak řídí jejich integraci s prostorem pro volný čas a bazénem na stejné úrovni.

 

 

V nejnižším patře je budova zakomponována do přirozeného profilu pozemku, v této části máme kancelář pro pár, kteří nyní mohou pracovat z domova, prostor pro péči o psy domu (dva angličtí ovčáci a jeden kříženec) plus místnost pro kulečníkové vybavení. Přístup do těchto částí je pomocí prefabrikovaného betonového spirálového schodiště, které vytváří cestu v rámci pozemku. I když „chodit do kanceláře“ znamená pouze přejít do jiného patra. Betonová konstrukce způsobuje, že dům vypadá jako kámen uprostřed stromů a jeho cílem je zajistit hladký přechod mezi přírodou a uměle vytvořeným obydlím.