Penta Real Estate na výstavě Česká a slovenská architektura

REVITALIZACE MASARYKOVA NÁDRAŽÍ

Projekt revitalizace pozemků v okolí Masarykova nádraží vychází z dílny architektonického ateliéru Zaha Hadid Architects. Celý záměr se snaží maximálně respektovat historii území a stávající zástavbu a zároveň vytvořit mimořádné architektonické dílo, které se stane nedílnou součástí moderní podoby města Prahy. Projekt bude realizován v několika etapách s plánovaným dokončením první etapy v roce 2023 a nabídne množství nových kancelářských ploch, obchodů, restaurací a kaváren. V celém projektu je věnován důraz veřejným plochám a zeleni. Navržené unikátní zastřešení kolejiště Masarykova nádraží by pak mělo poskytnout nové propojení území Prahy 1 s Karlínem a Žižkovem.

 

VÍTĚZNÉ NÁMĚSTÍ

Společnosti Penta Real Estate a KAPRAIN Group přichází s projektem na Praze 6. V prestižní lokalitě na Vítězném náměstí mezi ulicemi Jugoslávských partyzánů a Verdunská vznikne unikátní bytový dům – Victoria Palace. Jeho architektonická podoba vzešla z návrhu studia Jakub Cigler Architekti, kterému se podařilo jedinečně propojit současnou moderní architekturu s původním architektonickým záměrem palácové neoklasicistní podoby Vítězného náměstí od Prof. Arch. Engela ze začátku 20. století. Prestižní bydlení nabídne přibližně stovku prostorných bytů v nejvyšším standardu, podzemní parkování nebo komerční prostory s nejrůznějšími službami.

MAISON OŘECHOVKA

Ořechovka, prestižní pražská rezidenční lokalita, místo, které je domovem mnoha slavných vil, místo s nezaměnitelným geniem loci. Právě v její blízkosti, na západní hranici, nyní vzniká originální MAISON Ořechovka, další z výjimečných rezidenčních projektů společností Penta Real Estate a bpd development, podle návrhu známého ateliéru QARTA architektura. MAISON Ořechovka nabídne prémiové byty v dispozicích od 1+kk až po střešní penthousy 6+kk s překrásnými výhledy na Ořechovku, Střešovice a Prahu 6.