Pelli Clarke Pelli: 3 věže pro regeneraci centra Tokya

Pelli Clarke Pelli Architects navrhli první koncept pro Japonsko, výškový komplex aspirující na nejvyšší budovu v zemi, s výškou 330 metrů. Tato americká firma navrhla 3 věže pro Toranomon-Azabudai distrikt v Tokyu jako součást návrhu regenerace centra této metropole.

 

S konceptem „Modern Urban Village“ (Moderní městská vesnice) na paměti, Mori Building Co. Ltd – městský krajinný developer, začal se stavbou „Toranomon-Azabudai District Category 1 Urban Redevelopment Project”. Inovativní multifunkční development, stejně jako nový projekt městské  regenerace centra Tokya vzniká pod záštitou předních světových architektů. O návrh veřejných prostor a nižších pater se postarali architekti z Heatherwick studio ze Spojeného Království, tři mrakodrapy byly navrženy Pelli Clarke Pelli Architects a prodejní prostory vznikly díky Japonským  Sou Fujimoto Architects.

 

Obecná pravidla tohoto masivního plánu jsou: rozvoj životní úrovně a životního stylu pomocí ekologické architektury, spojující různé aspekty lidského života odstraněním překážek mezi jednotlivými objekty a vytvoření nových mezinárodních středisek stejně jako nových kulturních a ekonomických oblastí v srdci Tokya, pomocí propojení částí Hills, Cultural Heart a Global Business Hub (viz. mapka).