OBERMEYER HELIKA video ke sto letům

OBERMEYER HELIKA zaměstnává přes 150 kvalifikovaných pracovníků a patří tak k největším a nejstabilnějším architektonickým, projekčním a stavebně-poradenským kancelářím v České republice. Pole naší působnosti se neomezuje jen na tuzemský trh, pracujeme také pro klienty ze zemí Evropské unie, východní Evropy, Afriky a Dálného východu.

 

 

Společnost (pod původním názvem HELIKA) vznikla v Česku v roce 1990. Slavíme tak již 28 let úspěšného fungování na trhu. Od roku 2004 působí naše firma také na Slovensku, kde má dceřinou společnost. A od roku 2007 jsme součástí nadnárodní skupiny Obermeyer, která patří k největším projekčním kancelářím v Evropě s celosvětovou působností.

 

Náš tým se skládá ze zkušených architektů, stavebních inženýrů, projektantů, techniků a řady dalších specialistů, kteří poskytují komplexní služby v oblasti architektury, projektování, inženýrské činnosti ve výstavbě, TZB a šetrných budov, projektového managementu a odborného technického poradenství. Na českém i slovenském trhu patříme mezi lídry trojrozměrného projektování 3D a modelování staveb systémem BIM (Building Information Modeling). Máme bohaté zkušenosti s realizací velkých a technicky náročných projektů. Navrhovali a projektovali jsme řadu nejrůznějších typů staveb: rezidenční komplexy, kancelářské budovy, obchodní centra, budovy pro státní správu a kulturní instituce, zdravotnické a lázeňské objekty, stavby pro školství, církevní objekty, průmyslové a logistické areály či stavby dopravní infrastruktury. V České republice i v zahraničí jsme připravovali také mnoho urbanistických studií a návrhů do architektonických soutěží.

Společnost OBERMEYER HELIKA má certifikovaný systém řízení jakosti podle mezinárodních standardů ISO 9001, který garantuje vysoký standard služeb v oblasti navrhování pozemních a dopravních služeb, infrastruktury a poskytování inženýrských služeb. Dále se řídíme systémem environmentálního managementu ISO 14001 potvrzujícím dodržování zásad ochrany životního prostředí a systémem managementu bezpečnosti OHSAS 18001. Jsme také držitelem certifikátu Národního bezpečnostního úřadu, který nás kvalifikuje pro práci na speciálních projektech pro armádu, Ministerstvo vnitra ČR apod.

 

 

Redakce AW 2018, zdroj: OBERMEYER HELIKA