Nový trend: obklady s metalickým nádechem

Vybrat obklad do koupelny či dlažbu do celého domu dnes není zrovna jednoduché. Nabídka tvarů, stylů a dekorů je tak široká, že se v ní dá zorientovat jen stěží. Vedle tradičních a nadčasových dezénu přírodního dřeva a kamene, populárního dekorativního retra či minimalistických imitací betonové stěrky dnes oblibu získávají i obklady a dlažby s kovovým nádechem.

Tento typ obkladů či dlažeb najde své místo jak v moderních industriálních prostorách, tak i v tradičním interiéru. I když často až surový metalický design preferují zejména muži, v případě kombinace základních metalických obkladů s dekorativními prvky či mozaikami se do nich zpravidla nadchnou i ženy. Zatímco muži mají raději bronzové, železné či ocelové tóny, ženy preferují spíš odlesky stříbra nebo mědi.

Reprezentativním příkladem obkladů s kovovým nádechem může být na český trh nedávno uvedená série ZINC, která představuje skutečnou perlu mezi exkluzivními obklady a dlažbami. Nejde přitom jen o jedinečný dezén a styl tohoto materiálu či o jeho špičkové technické zpracování, které jiní výrobci neumí ani zdaleka napodobit, ale i o komplexnost celé série.

Základní formáty 30×60 cm a  60×60 cm lze doplnit velkoformátem 60×120 cm a dokonce i obřím rozměrem 120×260 cm. Kdo preferuje jiné tvary, než tradiční čtverce či obdélníky, může sáhnout i po hexagonu v rozměru 25×29 cm, plastickém dekoru stejného rozměru a případně i mozaice 5×5 cm. Povrch může být buď hladký – ZINC Natural, nebo s jemným reliéfem – ZINC Skin. Každého mile překvapí i zajímavá škála barev, mezi nimiž vyniká ZINC Green.

Obklady a dlažby jsou nyní k dispozici za zaváděcí cenu od 1899 Kč/m2.

 

 

Zdroj, foto: loskachlos.cz

redakce ArchitectureWeek Kristýna Bezděková