Multifunkční Paveletskaya Place v Moskvě od 5+design

Paveletskaya Place je multifunkční veřejný park koncipovaný na základě zkušeností návštěvníků. Tento projekt, naržený studiem 5+design a nacházející se vedle historické moskevské zastávky metra, zahrnuje nákupní centrum, programovatelná náměstí, restaurace, terasy pro různé události, zelené plochy, cesty pro pěší.

 

 

Nákupní centrum, integrované do parku, s rozlohou 73 000 metrů čtverečních, které je situované v Zamoskvorečí v Moskvě, bude navštěvováno hlavně lidmi z blízké stanice metra a vlakového nádraží a lidmi procházejícími otevřeným okolím parku. Prostor tohoto urbanistického náměstí je dokonce přístupný ze všech stran. Návrh vytváří přirozené spojení s různými komponenty okolí. Zelené prostory, meandrující stezky a světlíky fungují na různých úrovních a vytvářejí tak dynamickou atmosféru.

 

 

5+design, mezinárodní architektonické a plánovací studio s pobočkami v Hollywoodu, Šanghaji a Dubaji, zde vytvořilo systém vrstev za účelem „zdůraznit propojené prostory, které aktivují veřejnou oblast blízko úrovně ulice.“ Dokonce „podúrovňová náměstí a stupňovité zahrady se setkávají s vyvýšenými, konzolovými trávníky a sochařsky krytými místy.“

 

 

Podlaží s obchody je pod úrovní ulice. Hlavní body zájmu jako nákupní centra, módní atrium a jídelní sál, jsou zdůrazněny díky velkým světlíkům, které nechávají průchod přirozenému světlu. Interiér a exteriér jsou spojeny do většího z obou atriových prostorů, s volně splývající krajinou z parku do podlaží s maloobchody.