M&T magnetic získal ocenění RED DOT!

Magnetic – revoluční systém pro dokonalé dveře. Jeho inovativní řešení vysloužilo českému výrobci dveřního kování M&T, z jehož autorské dílny tato novinka pochází, mezinárodně uznávané prestižní ocenění RED DOT Design Award pro rok 2020.

Systém Magnetic odbornou porotu zaujal zejména svým zcela inovativním řešením, které bylo potvrzeno udělením národního patentu, dále nadčasovým designem, a v neposlední řadě také kvalitou zpracování. „Ocenění RED DOT je pro nás velkou ctí, a jsme neskutečně rádi, že se nám této pocty opět dostalo. Byli jsme informování, že porotu nadchnul nejen vlastní originální systém otevírání Magnetic, ale také úchopná madla YES! a KONZERVA, která pro něj byla speciálně navržena. Nyní jen netrpělivě čekáme na detailní zdůvodnění našeho ocenění, které vyjde v rámci ročenky RED DOT,“ říká Ivo Ulich, majitel společnosti M&T, českého výrobce designového dveřního a okenního kování.

Inovativní řešení Magneticu spočívá v tom, že celý systém funguje ryze na principu velmi silných magnetů umístěných do dveřní zárubně a jejich protikusem z magnetické nerezové oceli zabudovaném ve dveřním křídle. Když se k sobě obě části přiblíží, působením magnetické síly se dveře plynule a téměř neslyšně dovřou, a to bez vysunutí jakéhokoli střelkového elementu. Magnety se vzájemně nedotýkají, proto je při dovírání slyšet pouze jemný dotek dveří do těsnění. Otevírání dveřního křídla je pak absolutně bezhlučné,“říká Roman Ulich, konstruktér systému Magnetic a designér společnosti M&T, a doplňuje: Sílu magnetů lze navíc snadno regulovat za pomoci imbusu, jehož pootočením se k sobě magnety přiblíží, nebo naopak oddálí, a tím se zvýší, nebo sníží síla jejich vzájemného působení.“

Oceněné madlo KONZERVA se vyznačuje mírným zaoblením úchopné části a díky specifické konstrukci lze jeho vnitřní ovládací prostor vyplnit pohledovou magnetickou deskou, což umožňuje dokonalé sladění nebo naopak působivý kontrast s povrchem dveří. Madlo YES! zase přináší dveřím doposud nepoznaný dojem, jelikož ve své důmyslné konstrukci skrývá ovládací segment WC/koupelnového zámku, který není na první pohled vůbec viditelný.

madlo KONZERVA 220

 

madlo YES s integrovaným WC/koupelnovým zámkem

 

Zdroj, foto: kliky-mt.cz

redakce Architecture Week Kristýna Bezděková