M&T magnetic a jeho možnosti

Unikátní systém M&T magnetic fungující ryze na principu magnetů nejenže nabízí na výběr z devíti různých úchopných madel, ale ta lze navíc pro dokonalé sladění s ostatními prvky interiéru vybírat v deseti povrchových úpravách, a ke všemu je vybavit WC/koupelnovým nebo cylindrickým zámkem…

Možnosti uzamykání

M&T magnetic je jako stvořený pro každodenní otevírání a zavírání otočných dveří. Ačkoliv dveřní křídlo dokonale uzavírá a v zárubni pevně drží pouze magnetická síla, občas nastávají situace, kdy je potřeba dveře bezpečně uzamknout, nebo zajistit proti nechtěnému otevření. I na toto ale bylo myšleno!„Veškeré modely úchopných madel určených pro Magnetic jsme připravili i ve variantě s cylindrickým zamykáním nebo WC/koupelnovým zajištěním. To je dokonce u vybraných modelů rovnou zabudované do konstrukce madla,“ říká Roman Ulich, hlavní konstruktér systému Magnetic a designér společnosti M&T. Příkladem modelu s integrovaným WC/koupelnovým zajištěním je madlo YES!, ve kterém se skrytý ovládací segment nachází ve spodní části a pro zamčení dveří s ním stačí otočit o 90°. To přináší dosud nepoznaný dojem, neboť zámek nenarušuje designovou čistotu dveřního křídla.

 

madlo YES! standard madlo YES! s cylindrickým uzamykáním
madlo YES! s WC uzamykáním IN madlo YES! s WC uzamykáním EX

Pro dokonalé sladění s interiérem

Jednotlivé modely madel navržených pro Magnetic se vyznačují minimalistickým vzezřením a propracovanou ergonomií. Všechna madla jsou navíc připravena v různých povrchových úpravách: Na našich výrobcích dokážeme nabídnout širokou škálu kovových odstínů, které dotváří důležitý detail a tím celkový dojem interiéru – od různých variant naturální mosazi až po speciální titanové povrchy v matných tmavých odstínech,“uvádí Roman Ulich z M&T a dále vysvětluje: „Na ovládací madla nanášíme tvrdou kovovou vrstvu, nejedná se o nástřik ani nátěr v odstínu RAL. Například titanový povrch se na kování nanáší fyzikálním naprašováním plazmovým výbojem, které zaručuje dokonalé přilnutí rovnoměrné tenké vrstvy k podkladovému materiálu. Tím garantujeme vysokou kvalitu našich výrobků.“Madla z masivní naturální mosazi se zase pouze mechanicky upraví a nechají se přirozeně stárnout. Budou tak postupně měnit svoji barvu a charakter, získávat patinu podle okolního prostředí a klimatických podmínek. „Jsme perfekcionisti a záleží nám na detailech. Proto se vždy snažíme, aby naše produkty byly dokonale sladěné do posledního detailu, a to včetně zámku, ovládacích magnetů, pantů, nevyjímaje ani hlavičky montážních šroubů,“dodává Roman Ulich.

Co je Magnetic?

Patentovaný systém M&T magnetic oceněný Red Dot Design Award pro rok 2020 funguje na principu velmi silných magnetů umístěných do dveřní zárubně a jejich protikusem z magnetické nerezové oceli zabudovaném ve dveřním křídle. Když se k sobě obě části přiblíží, magnetická síla dveře plynule a téměř neslyšně dovře, a to bez vysunutí jakéhokoli střelkového elementu. Zavřené dveřní křídlo pevně drží v zárubni pouze magnetická síla. Sílu magnetů lze snadno a intuitivně regulovat za pomoci malého imbusu.

 

Zdroj, foto: magnetic-mt.cz

redakce Architecture Week Kristýna Bezděková