Metrostav Development na výstavě Udržitelná Praha 2021

 

Název projektu: Rezidenční park Na Vackově
Architekt (společnost): Metrostav Development a.s.
Místo: horní část Žižkova, Praha 3
Realizace (rok): 2012–dodnes

Krátká charakteristika:
Rezidenční park Na Vackově vzniká již od roku 2012 v horní části Žižkova na Praze 3. První etapou byl projekt Alfarezidence, čítající celkem 124 bytů. Architektem tohoto projektu je Jiran Kohout. Dalšími etapami rezidenčního parku jsou Byty Na Vackově budovy A, B, C a dále Byty Na Vackově s budovami D a E s celkem 331 byty, přičemž výstavba byla rozdělena do dvou etap. Autorem tohoto celého rozsáhlého projektu je architektonické studio MS Architekti. V pořadí čtvrtou etapou v této oblasti je projekt Viladomy Na Vackově, které vzešlo z pera architektonického studia Schindler Seko architekti. Jedná se o tři atypické oválné viladomy s pouhými 47 byty a stejným počtem garážových stání.
Nyní jsou ve výstavbě v této lokalitě další dvě etapy. Tou první je projekt Byty Na Vackově (10. etapa), který nabízí celkem 342 bytů a ateliérů společně s 5 nebytovými prostory v pěti objektech. Autory architektonicky čistého řešení jsou opět architekti ze studia MS Architekti. Zatím poslední etapou v horní části Žižkova je rezidenční projekt Byty u parku Na Vackově (5. etapa). Tvoří jej jedenáct bytových domů s celkovým počtem 272 byty a dvěma ateliéry. Autorem tohoto projektu je pražské architektonické studio Architecture Interior Project.

Díky své lokalitě na Žižkově na Praze 3 je Rezidenční Park Na Vackově zajímavý především výbornou občanskou vybaveností a dostupností do centra. Značným kladem je blízké sousedství s parkem Židovské pece.