M2 Real Estate na výstavě Prague: Next

Společnost M2 real estate, a.s působí na realitním trhu již 15 let. Realizuje vlastní developerské projekty, správu a pronájem nemovitostí, akvizice pro nové projekty a poradenství v oblasti realit.

Společnost se zaměřuje především na exkluzivní lokality v centru respektive širším centru Prahy a dalších významných oblastech ČR, které vždy budou mít pro cílového klienta přidanou hodnotu. Důraz je kladen zejména na architekturu, kvalitu a komfort.

Tým společnosti M2 Real Estate je složen z odborníků s mnohaletou praxí. Každý jednotlivě dbá na individuální přístup ke klientovi a snaží se poskytnout rychlý, efektivní a profesionální servis.

 

Krátká charakteristika: Administrativní budova o šesti nadzemních podlažích. Velmi výrazným architektonickým prvkem je zachovávaná průčelní stěna dokládající odkaz minulé doby strojírenských závodu (prvorepublikový industriální charakter Karlína). Otvory jsou ve stene celoplošně zaskleny a to umožnilo vznik převýšeného parteru. Samotný objekt svou solitérní kubickou formou a materiálovým zpracováním fasády z tradičního materiálu na sebe výrazně neupozorňuje. Přesto budova zastává důležitou urbanistickou pozici v místní zástavbě. V jemných proporcích svého tvaru a tvaroslovím jižní fasády odkazuje k pokrokové éře průmyslové revoluce. Interiér kanceláří je navržen s ohledem na funkci svého provozu a kvalitu provedení. Dostatek světla je zajištěn velkorysými prosklenými okny, která jsou však dostatečně zapuštěna a proto si budova zachovává příjemné klima i v horkých měsících. Severní přímo neosluněná fasáda je pak celo-prosklená a poskytuje volný výhled do velké privátní zahrady sloužící nájemníkům a panorama Karlína.

 

Na výstavě Prague: Next prezentovala společnost M2 Real Estate svůj projekt Praga Studios Karlín.

Markéta Jiroušková, redaktorka AW