Lordship na výstavě Prague: Next

Skupina společností LORDSHIP se v první řadě soustřeďuje na investice do nemovitostí a developmentu v kancelářském, obchodním a obytném sektoru.

Společnost LORDSHIP zahájila svojí činnost na konci 80. let ve Velké Británii. V průběhu prvních tří let se jí podařilo vystavět sto tisíc čtverečních metrů obchodních a rezidenčních ploch.

V roce 1991, v návaznosti na změny ve střední Evropě, byla založena nová kancelář v Praze s názvem LORDSHIP ESTATES. Poté následovalo otevření nové pobočky v roce 1997 v Brně. Od roku 2003 naše společnost působí i na území Slovenské republiky – v Bratislavě. LORDSHIP využil vhodné příležitosti a expandoval do Afriky, kde otevřel kancelář v Nairobi v Keni .

V průběhu své činnosti na území České republiky získala společnost LORDSHIP několik významných ocenění za stavby, které realizovala. Mezi nejúspěšnější projekty patří například Jungmannova plaza, Domy Heroldovy sady a Obchodní dům Petrov. Pro Bratislavu navrhuje LORDSHIP v současnosti významnou urbanistickou regeneraci v centru města. Pro Karlovy Vary pokračuje vývoj urbanistické studie nového rezidenčního, komerčního a rekreačního centra.

 

Krátká charakteristika: Model v měřítku 1:500 zobrazuje právě budované Obchodní Centrum Letná ve Veletržní ulici. Toto centrum nabídne prodejní plochy na více jak 15.700 m2 na třech podlažích. Hlavním nájemcem bude supermarket v přízemí o rozloze 2.000 m2, součástí centra mimo tradičních obchodních jednotek bude také fitness centrum o přibližné rozloze 1.000 m2. Velkou část 1. patra zaujme Food & Beverage s pestrou škálou rychlých občerstvení, tradičních restaurací a gastroprovozu zaměřených na zdravé stravování. Kancelářské prostory jsou umístěny do dvou nejvyšších podlaží o rozloze 5.600 m2. V podzemních podlažích budou moci návštěvníci využívat 500 parkovacích stání.

 

Na výstavě Prague: Next prezentovala společnost Lordship svůj projekt Centrum Stromovka.

Markéta Jiroušková, redaktorka AW