Kolekce madel pro Magnetic – třetí část

Pro perfektní sladění veškerého dveřního a okenního kování v interiéru byla do kolekce madel určených pro novinkový systém ovládání dveří Magnetic zařazena i tři madla navazující na již zavedené kolekce kování…

Jednotlivé modely z kolekce madel určených pro Magnetic jsou pro sjednocení s povrchem dveří i interiérem připraveny vždy ve více povrchových úpravách – od různých variant naturální mosazi až po titanové povrchy. „Aby však mohlo být dveřní a okenní kování v celém interiéru jednotné, a tím dokonale ladilo, do kolekce madel pro Magnetic jsme zařadili také modely MINIMAL, MAXIMAL a MIMOLIMIT. Ty vychází svým vzhledem a tvarem z našich ucelených kolekcí, které zahrnují nejen kliky pro otočné dveře, ale také madla, kování pro celoskleněná dveřní křídla a dokonce i okenní kličky,“ říká Roman Ulich, hlavní konstruktér systému Magnetic a designér společnosti M&T, jediného českého výrobce designových dveřního a okenního kování.

 

MINIMAL

Madlo MINIMAL navazuje na ucelenou kolekci minimalistického dveřního a okenního kování MINIMAL, oceněného RED DOT. Jeho materiálový základ je z masivní mosazi. Madlo vystupuje 40 mm nad povrch dveřního křídla a jeho rozměry jsou 33 x 297 mm (šířka x délka).

Povrchové úpravy:lesklý chrom, matný nikl, broušený nikl, titan chrom mat, titan braun mat, mosaz antik, mosaz natural, titan černý mat, černý chrom broušený

Design: Roman Ulich

 

MAXIMAL

Madlo MAXIMAL navazuje na ucelenou kolekci dveřního a okenního kování MAXIMAL, oceněného RED DOT. Jeho konstrukce umožňuje vsazení volitelné výplně do pohledové plochy pro dokonalé sladění, nebo naopak působivý kontrast s povrchem dveří. Vyrábí se z masivní mosazi. Madlo vystupuje 40 mm nad povrch dveřního křídla a jeho rozměry jsou 33 x 297 mm (šířka x délka).

Povrchové úpravy:lesklý chrom, matný nikl, broušený nikl, titan chrom mat, titan braun mat, mosaz antik, mosaz natural, titan černý mat, černý chrom broušený

Design: Roman Ulich

 

MIMOLIMIT

Madlo MIMOLIMIT je tvořené kovovou vnitřní konstrukcí z masivní mosazi a dřevěnou úchopnou částí, pro kterou lze vybírat z pěti různých dřevin. Madlo vystupuje 61 mm nad povrch dveří a jeho šířka je 24 mm. Vyrábí se v délkách 340, 640, 940, 1240, 1840 a 2440 mm.

Povrchové úpravy:lesklý chrom, broušený nikl, titan chrom mat, titan braun mat, titan černý mat, mosaz natural

Dřeviny:teak, jilm, ořech, dub, bělený dub

Design: Barbora Škorpilová

 

Co je Magnetic?

Novinkový systém M&T magnetic funguje na principu velmi silných magnetů umístěných do dveřní zárubně a jejich protikusem z magnetické nerezové oceli zabudovaném ve dveřním křídle. Když se k sobě obě části přiblíží, magnetická síla dveře plynule a téměř neslyšně dovře, a to bez vysunutí jakéhokoli střelkového elementu. Zavřené dveřní křídlo pevně drží v zárubni pouze magnetická síla. Sílu magnetů lze snadno a intuitivně regulovat za pomoci malého imbusu.

 

 

Zdroj, foto: magnetic-mt.cz

redakce Architecture Week – Kristýna Bezděková