Kolekce madel pro Magnetic – první část

K inovativnímu systému M&T magnetic byla navržena kolekce celkem devíti úchopných madel, která jsou připravená pro jednoduché, ale účinné ovládání otočných dveří. Nyní si představíme čtyři z nich…

Jednotlivá madla z kolekce Magnetic se vyznačují minimalistickým vzezřením, propracovanou ergonomií a mimořádnou stabilitou na dveřích, která zaručuje maximální komfort při ovládání.„Všechny modely jsou připraveny v různých povrchových úpravách pro dokonalé sjednocení s povrchem dveřního křídla i celým interiérem – od různých variant naturální mosazi až po speciální titanové povrchy. Nejedná se o nástřik či nátěr, ale o speciální technologií nanesenou tvrdou kovovou vrstvu, která garantuje vysokou odolnost vůči oděru a poškrábání,“uvádí Roman Ulich, hlavní konstruktér systému Magnetic a designér společnosti M&T, jediného českého výrobce designových dveřního a okenního kování. Pro dokonalé sladění je u vybraných modelů pomocí magnetických destiček vyplněn jejich ovládací prostor identickým povrchem s dveřmi – takto vybavenými madly jsou například modely UFF, JOO, KONZERVA 110 a KONZERVA 220.

 

UFF

Minimalistické madlo UFF kulatého tvaru s příjemným zaoblením úchopné části lze ovládat pouhými dvěma prsty. Jeho konstrukce umožňuje výměnu vnitřní pohledové magnetické desky. Madlo vystupuje 3 mm nad povrch dveřního křídla.

Povrchové úpravy:titan černý mat, lesklý chrom, matný nikl

Design: Roman Ulich

 

JOO

Zapuštěné madlo JOO hranatého tvaru s jemně zaoblenými rohy lze jednoduše ovládat dvěma až čtyřmi prsty. Jeho konstrukce umožňuje výměnu vnitřní pohledové magnetické desky. Madlo vystupuje 3 mm nad povrch dveřního křídla.

Povrchové úpravy:titan černý mat, lesklý chrom, matný nikl

Design: Roman Ulich

 

KONZERVA 110 a KONZERVA 220

Madlo KONZERVA s mírným zaoblením úchopné části se ovládá celou rukou. Vyrábí se ve dvou variantách velikosti, kdy čísla 110 a 220 vyjadřují výšku madla v milimetrech. Konstrukce madla umožňuje výměnu vnitřní pohledové magnetické desky. Madlo vystupuje 25 mm nad povrch dveřního křídla.

Povrchové úpravy:titan černý mat, matný nikl

Design: Roman Ulich

 

Co je Magnetic?

Novinkový systém M&T magnetic funguje na principu velmi silných magnetů umístěných do dveřní zárubně a jejich protikusem z magnetické nerezové oceli zabudovaném ve dveřním křídle. Když se k sobě obě části přiblíží, magnetická síla dveře plynule a téměř neslyšně dovře, a to bez vysunutí jakéhokoli střelkového elementu. Zavřené dveřní křídlo pevně drží v zárubni pouze magnetická síla. Sílu magnetů lze snadno a intuitivně regulovat za pomoci malého imbusu.

Více na www.magnetic-mt.cz

redakce Architecture Week Kristýna Bezděková