KALDEWEI znamená spojení designu a odpovědnosti

Svět je přeplněn věcmi a je nasnadě, aby výrobce převzal zodpovědnost při jejich výrobě. Znamená to zohlednit ekologické faktory a společenský důsledek designerské práce. Jak se může design přičinit o lepší budoucnost, zejména v boji s plastovým odpadem?

 

Ekologická hlediska nabývají z globálního pohledu na stále větším významu, a na většině firem je, jak se vypořádá s problematikou „udržitelnosti“.

Firma Kaldewei, evropský lídr v oboru koupacích van, sprchových vaniček a umyvadel, budoucnost naší planety nebere na lehkou váhu. „Trvalá udržitelnost je pevně zakotvená v DNA našeho podniku. Z čirého přesvědčení dennodenně optimalizujeme spotřebu materiálu a energií naší výroby a našeho distribučního řetězce,“zdůrazňuje Franz Kaldewei.

 

Rodinný podnik Kaldewei je se svými více než 100 lety zkušeností již čtvrtou generací, která se zavázala k ocelovému smaltu jako 100% přírodnímu materiálu. Je jediným výrobcem v Německu, který vyrábí vlastní koupelnová řešení podél celého hodnotového řetězce.

Od prosince 2017 Kaldewei navíc spolupracuje se Světovým fondem na ochranu přírody (World Wide Fund For Nature, WWF) a zasazuje se tak o úklid oceánů, které jsou stále více zavaleny plastovým odpadem. Podporuje např. čištění vietnamské Delty Mekong.

Sprchová vanička Kaldewei Conoflat

 

Kaldewei podporuje program ochrany oceánu WWF

 

Delta Mekong, Vietnam

 

Přirozené prostředí oceánu

 

Nechte se inspirovat koupelnami snů na Kaldewei!

@Kaldewei

Kaldewei_official

KaldeweiWorldwide

Zdroj, foto: kaldewei.cz

redakce Architecture Week – Kristýna Bezděková