Gartal na výstavě Udržitelná Praha 2021

 

Název projektu: Pod Bertramkou
Architekt (společnost): GARTAL
Místo: U Blaženky, Praha 5 – Smíchov
Realizace (rok): 2023

Krátká charakteristika:
Bydlení v přírodě, a přitom téměř v centru velkoměsta. Nedaleko Anděla, živého a moderního centra Prahy 5, vyrůstá jedinečný bytový dům Pod Bertramkou, který nabídne celkem 45 bytů od 2+kk až po luxusní a nadstandardně velké střešní byty o dispozici 4+kk s velkými terasami. Byty umístěné v nejnižším podlaží mají soukromé předzahrádky, ty ve vyšších patrech balkony, lodžie nebo terasy s nádhernými výhledy do okolní vzrostlé zeleně. Nejlu- xusnější byty jsou umístěny v nejvyšším patře budovy a svým oby- vatelům nabídnou naprosto jedinečný komfort bydlení s dostat- kem prostoru a velkými terasami.
Bytový dům Pod Bertramkou se bude nacházet v soukromém oplo- ceném areálu s virtuální recepcí a nabídne tak svým obyvatelům dostatek soukromí. V areálu bude také komunitní zahrádka, společné místo pro letní posezení nebo prostor pro umytí kola či čtyřnohého mazlíčka po návratu z procházky.
Dostatek parkovacích stání je zajištěno v podzemních podlaží bytového domu. Pro majitele elektromobilů zde budou k dispozici moderní dobíjecí stanice.

Název projektu: Tuchoměřické zahrady
Architekt (společnost): GARTAL
Místo: Tuchoměřice, Praha–západ
Realizace (rok): 2021

Krátká charakteristika:
Výjimečný bytový komplex Tuchoměřické zahrady vyrůstá v překrásné a klidné lokalitě na západním okraji Prahy v obci Tuchoměřice. První etapa výstavby zahrnuje 2 budovy, ve kterých se nachází 32 bytů. Třetí bytový dům vzniká v rámci druhé etapy a nabídne dalších 14 bytů od velikosti 2+kk až po nadstandardní rodinné 5+kk.

Bytové domy se budou nacházet v soukromé zahradě. Obyvatelé přízemních bytů se mohou těšit z krásných předzahrádek. Byty ležící ve vyšších patrech budou zdobit útulné balkony s neopakovatelným výhledem na okolí a zeleně. Před domy se chystají příjemná zákoutí určená ke grilování a společnému posezení s přáteli. Čekají na Vás ty nejkrásnější západy slunce v jedné z nejlepších lokalit přilehlého okolí Prahy.

Pro pohodlné parkování automobilů u domova budou k dispozici komfortní podzemní i nadzemní garážová stání s více než dostačující kapacitou parkovacích míst.

 

Název projektu: View Spořilov
Architekt (společnost): GARTAL
Místo: Choceradská, Praha 4 – Záběhlice
Realizace (rok): 2022

Krátká charakteristika:
V perspektivní a často vyhledávané lokalitě Prahy 4 – Záběhlice vyrůstá nový bytový dům s názvem View Spořilov. Jedinečná desetipodlažní budova nabídne celkem 68 účelně navržených bytů od 1+kk až po 3+kk a stane se tak novou dominantou tohoto místa.
Dům spadá díky nízké energetické náročnosti do kategorie A neboli mimořádně úsporná budova. Byty v projektu View Spořilov budou vybaveny francouzskými okny, která zajistí maximální propustnost denního světla. Osazena budou navíc tepelně izolačními skly se zvýšenou neprůzvučností. Dalšími výhodami jsou silné zateplení celé budovy a podlahové topení, díky kterému nebude obyvatele rušit hluk standardních radiátorů a v bytech se nebude tvořit suchý vzduch a vířit prach. Součástí projektu budou také speciální venkovní nádrže na dešťovou vodu, které pomohou odlehčit kanalizaci města. Pod domem bude majitelům bytů k dispozici 47 parkovacích stání. Dostane se ale na každého. V bezprostřední blízkosti domu bude totiž pro podporu okolí, které se dlouhodobě potýká s nedostatkem parkovacích míst, vybudován parkovací dům s kapacitou 113 stání.
V rámci výstavby bytového projektu bude upraveno také okolí domu. Přilehlé kaskádové jezírko čeká revitalizace, vysázena nová zeleň a přímo za domem vznikne ohraničený společný prostor.