Elegance madla YES!

Minimalistický vzhled, důvtipná jednoduchost i neočekávaná praktičnost v podobě skrytého zámku… to jsou hlavní charakteristické rysy dveřního madla YES!, které bylo speciálně navrženo pro unikátní M&T magnetic, novinkový systém ovládání interiérových dveří.

Subtilní tělo madla YES! v sobě skrývá na první pohled neviditelný funkční zámek. „Přímo do konstrukce madla YES! jsme zakomponovali WC/koupelnový zámek. Pro uzamčení dveří stačí pouze pootočit skrytým ovládacím segmentem ve spodní části madla o 90 stupňů,“ popisuje Roman Ulich z M&T, autor návrhu madla YES! a zároveň hlavní konstruktér systému M&T magnetic, a dodává: „Toto řešení jsme navrhli s ohledem na každodenní situace, kdy je třeba z důvodu soukromí zajistit dveřní křídlo proti nechtěnému otevření. Zároveň jsme však dveřnímu kování chtěli zachovat elegantní, minimalistický vzhled a dveřnímu křídlu designovou čistotu.“

madlo YES! s integrovaným zámkem – odemčeno         madlo YES! s integrovaným zámkem – uzamčeno

 

Kromě skrytého WC/koupelnového zámku je ale možné madlo YES!, a s ním i všechny ostatní modely úchopných madel určených pro M&T magnetic, vybavit také cylindrickým zamykáním, které je řešeno pomocí samostatné magnetické krycí rozety o průměru 54 milimetrů umístěné pod madlem.

Madlo YES! je vyráběné v deseti povrchových úpravách a pěti délkách od 110 do 910 mm, a to buď v plné variantě, nebo s otvorem pro uchopení dvěma prsty.

madlo YES! s cylindrickým uzamykáním

 

Co je Magnetic?

Patentovaný systém M&T magnetic oceněný Red Dot Design Award 2020 a Good Design Award 2020 funguje ryze na principu magnetické síly. Do dveřní zárubně je zakomponovaná řada velmi silných magnetů, jejichž protikusem je blok z magnetické nerezové oceli zabudovaný ve dveřním křídle. Když se k sobě obě části přiblíží, magnetická síla dveře plynule a téměř neslyšně dovře, a to bez vysunutí jakéhokoli střelkového elementu. Zavřené dveřní křídlo pevně drží v zárubni pouze magnetická síla, kterou lze snadno a intuitivně regulovat za pomoci malého imbusu.

 

redakce Architecture Week Kristýna Bezděková

Zdroj, foto: mt-magnetic.cz