Crestyl na výstavě Česká a slovenská architektura

DOCK

Na místě bývalého přístavu na rozhraní Karlína a Libně.

Nezaměnitelné výhledy na Vltavu, zeleň v nejbližším okolí a vlastní park před vstupem do kanceláří, a přesto pouhých deset minut do centra Prahy? To je realita – to je komplex rezidenčních objektů a kancelářských budov DOCK v nejvyšším standardu s certifikací udržitelnosti budov LEED®. Představujeme vám unikátní místo pro práci i odpočinek.

Renomovaná architektonická studia stojí za podobou DOCK. Rezidenční část vznikla podle konceptu architektů z Ian Bryan Architects a Qarta Architektura, zatímco kancelářská část je z dílny Schindler Seko Architekti. Architektonickým záměrem bylo zlepšení životních standardů společně s rozvojem veřejného prostoru a hodnoty místa. Důkazem toho, že se to podařilo, jsou ocenění, která projekt DOCK získal.

HAGIBOR

Na Hagiboru je les součástí města a město součástí lesa. Projekt je zasazený mezi okolní zeleň, kde jsou stromy skutečně na dosah: z okna, z terasy, z přilehlých chodníků a pěšin proplétajících celý prostor a dávajících bydlení intimní, lidský rozměr.

Malé městské zahrady, lesíky, pěšiny lemované stromy i centrální náměstí s vzrostlými stromy přinášejí stín, zlepšují klima a vytváří veřejný prostor pro pohodový život uprostřed hagiborské komunity.

ŠÁRKA

Projekt Šárka se nachází na kopci přímo v Divoké Šárce, v nejrozsáhlejším pražském parku a jednom z přírodovědecky nejcennějších chráněných území Prahy. Nedotčená příroda, magické lesy a romantická skalnatá údolí. Krásy Šárky jsou nekonečné a vy je teď máte možnost objevovat. Projekt se nachází v těsné blízkosti vodní nádrže Džbán, která slouží jako dokonalý startovní bod pro objevování rozsáhlé přírodní rezervace. V areálu došlo v 70. letech k poměrně bezohledné průmyslové výstavbě. Naším dalším cílem je toto napravit a vytvořit rezidenční čtvrť hodnou takto neobyčejné lokality. Rezidence se nachází na okraji chráněné oblasti, proto nebude v okolí povolená žádná další výstavba. Můžete si tak být jisti, že vaší pohodu a soukromí nic nenaruší.