Bezbariérová řešení koupelen pomáhají bytové ekonomice

Bytová ekonomika stojí před důležitou výzvou: V důsledku dlouholetých renovací takřka na pořadník a neustále stárnoucí společnosti bude proměna většiny koupelen bezbariérové v následujících letech nutností. Nájemník přitom nepožaduje od nadčasového vybavení koupelny pouze vysokou funkčnost. Stejně důležitý je atraktivní vzhled a volnost pohybu v každé životní etapě. Koupelna by měla splňovat nároky relaxační oázy bez příliš vysokých vstupů do vany a hran sprch, o něž by se dalo klopýtnout. Jako kompetentní partner pro bezbariérové koupelny prezentuje Kaldewei řešení koupelnového vybavení vhodná pro vícegenerační koupelny, která současně zohledňují i ekonomické aspekty výstavby.

 

Modernizace koupelen se dnes pro většinu majitelů nemovitostí vyplatí ze dvou důvodů: Zrekonstruované koupelny zvyšují hodnotu nemovitosti a náklady spojené s rekonstrukcí lze zčásti kompenzovat v nájemném. Investice do vybavení koupelen s dlouhou životností, které odpovídá nárokům různých věkových skupin, se prokázala jako obzvláště rentabilní, protože stát budování prostor pro bydlení odpovídajících věku zahrnuje do podpůrných programů.

 

Smaltované extra ploché sprchové vaničky: Bez prahů a trvale utěsněné

Jedním z nejpoptávanějších řešení pro modernizátory koupelen je sprcha v úrovni podlahy. Vytváří totiž bezprahový přechod k podlaze a umožňuje vstupování do sprchy bez hran, o něž by se dalo klopýtnout. Kaldewei jako výrobce koupelnových objektů ze smaltované oceli, které se vyznačují dlouhou životností, nabízí jen v segmentu sprch v úrovni podlahy více než 100 000 řešení. Pro rekonstrukci jsou nejvhodnější zejména velkoformátové extra ploché sprchové vaničky, protože je lze zcela snadno a bez vysokých nákladů instalovat namísto vysloužilé koupací vany. Extra ploché sprchové vaničky přesvědčují bezespárovým povrchem, který lze velmi jednoduše udržovat, je odolný a trvale utěsněný. Protiskluzová úprava povrchu jako například Secure Plus zvyšuje stabilitu a pro mnoho modelů extra plochých sprchových vaniček Kaldewei je k dostání bez příplatku.

Kaldewei koupelna rekonstrukce před a po

 

Kaldewei Cayonoplan v lávové černé matné s protiskluzovou úpravou povrchu Secure Plus a umyvadlo na desku Puro v alpské bílé

Kaldewei Cayonoplan

Nechte se inspirovat koupelnami snů Kaldewei!

 @Kaldewei

 Kaldewei_official

 KaldeweiWorldwide

Zdroj, foto: kaldewei.cz

Redakce Architecture Week Kristýna Bezděková