Architecture Week Yerevan

Architecture Week Yerevan
Tatevik Zakaryan
+374 91 011909
info@architectureweek.am

www.architectureweek.am
www.facebook.com/ArchitectureWeekYerevan

Země se statečným duchem

Tatevik Zakaryan

Arménie je malá země s bohatou minulostí a statečným duchem. Má co ukázat světu a věříme, že Architecture Week Praha je k tomu skvělou příležitostí, kterou rádi vítáme. Proto je Arménie už čtvrtým rokem součástí této akce.

V první řadě chceme pogratulovat týmu Architecture Week Praha k jejich 10. výročí. Jedná se o festival, který je velkým přínosem pro architekturu nejen v Evropě, ale na celém světě. Zúčastňuje se ho řada známých architektů. Ještě důležitější je, že zde má příležitost ukázat se světu i mnoho neznámých, ale zároveň naprosto skvělých a zdatných tvůrců. S velkou radostí vám teď představujeme nového potomka Architecture Week Praha: Architecture Week Jerevan je potěšen, že v tomto roce v Jerevanu, hlavním a největším městě Arménie, pořádá svůj první ročník.

Architecture Week Jerevan uspořádal soutěž s mezinárodní porotou. Její vítěz bude reprezentovat Arménii na Architecture Week Praha. Porotci byli Ruben Arevshatyan, umělec, umělecký kritik a nezávislý kurátor z Arménie, Jose Daniel Perogordo Madridu, architekt, logistik a výstavní designér Architecture Week Praha z Mexika, Eugene Asse, architekt a viceprezident Svazu moskevských architektů z Ruska, a Javier Artadi z Peru. Všichni účastníci soutěže byli přítomni i během festivalu v Jerevanu společně se zástupci Arménie z loňského pražského festivalu. Celý týden arménských architektů byl nabitý akcemi. Proběhlo zde několik přednášek arménských architektů a studií a také prezentace Tima Flynna, který přijel z Londýna do Jerevanu představit svůj projekt. Festival měl velký úspěch. Budova byla plná architektů a studentů, kteří byli ohromeni prezentacemi i výstavou.

Pro 10. festival Architecture Week Praha má tu čest reprezentovat Arménii studio Tim Flynn Architects. Jejich projekt se nachází v Dilidžanu, jednom z nejvíce zalesněných a odloučených měst v Arménii. Pro Arménii byla tato práce Tim Flynn Architects zcela zásadní. Představuje totiž velký krok směrem k podpoře rozvoje regionu a navržený architektonický vzhled inspiruje a pozvedává atmosféru města.

Zdroj: redakce AW