Účinky barev na atmosféru koupelny

Barvy jsou výrazem osobnosti a dokáží zlepšit atmosféru prostoru, ve kterém se nachází. Tuto skutečnost nezná nikdo lépe, než aranžérka květin Ruby Barber. Její umělecká květinová aranžmá dodávají působivou uměleckou tečku mezinárodním prezentacím interiérových a módních designových výrobků. Umělkyně tvořící pod pseudonymem Mary Lennox vysvětluje, na čem při výběru barev záleží a jak barvy dokáží změnit atmosféru koupelny.

Čím více je využita expresivní síla barev, tím silněji budou květiny stejně jako bytové zařízení přitahovat pozornost. Volba vlastní oblíbené barvy navíc odráží osobnost paní či pána domu. „S našimi oblíbenými barvami jsou většinou spojeny smyslové zážitky, lidé, vůně a hudba. V tomto směru se každému líbí něco jiného, je to velmi osobní záležitost,“ říká Ruby Barber.

 

Každá barva má své speciální účinky

Aranžérka květin má ráda tlumené, harmonické tóny. „Ty mi pomáhají udržovat čistou hlavu,“ prozrazuje Ruby Barber. „Základní barvy nás naproti tomu velmi silně emocionálně ovlivňují. Červené tóny například působí vášnivě a nezkrotně, modré odstíny konejšivě a hloubavě, bílá barva naproti tomu neutralizuje a projasňuje. Mezi tím existuje samozřejmě bezpočet odstínů a možností kombinací,“ objasňuje 30letá umělkyně a dodává: „Podle toho, jaké je roční období, dávám v květinových aranžmá přednost jednotlivým barvám. Na jaře například volím jako základní barvu žlutou a její různé odstíny až po pastelové tóny: Žlutá je symbolem nového začátku, svěžesti a slunce,“ tak to vidí Ruby Barber.

 

Kaldewei_RubyBarber

Obrazový materiál: KALDEWEI / Evelyn Dragan, Zobrazený produkt: Umyvadlová mísa Kaldewei Miena v ústřicové šedé matné v kombinaci s toulitkami, známými také jako „rostlina plameňák“

Kaldewei_Miena_Pampas_grass

Obrazový materiál: KALDEWEI / Reinhard Hunger, Zobrazený produkt: Umyvadlová mísa Kaldewei Miena v city antracit matné v kombinaci s pampovou trávou (Cortaderia selloana)

Nechte se inspirovat koupelnami snů na Kaldewei sociálních sítích.

 @Kaldewei

 Kaldewei_official

 KaldeweiWorldwide

Zdroj: kaldewei.cz

redakce Architecture Week – Kristýna Bezděková